Dešimtokams gali tekti laikyti daugiau egzaminų

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys žiniasklaidai teigė, kad nuo 2015 metų bus plečiamas egzaminų skaičius dešimtokams. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, kad nuo 2013 numatomi pasikeitimai švietimo sistemoje:  atsiras „diagnostiniai“ tikrinimai antroje, ketvirtoje ir aštuntoje klasėse, o nuo 2015 metų daugės egzaminų dabartiniams septintokams.

Artėja pokyčiai

Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys žiniasklaidai teigė, kad nuo 2015 metų bus plečiamas egzaminų skaičius dešimtokams. Pasak viceministro, tuo siekiama nuosekliau tikrinti moksleivių pasiekimus. Kol kas dar diskutuojama, kurių disciplinų, be privalomų matematikos ir lietuvių kalbos, žinios ir įgūdžiai turėtų būti tikrinami.
Jo teigimu, nuo 2013-ųjų įvedama dar viena naujovė – atsiras privalomi „diagnostiniai“ tikrinimai antroje, ketvirtoje ir aštuntoje klasėse, kad galima būtų nuosekliai matyti vaikų pažangą.
„Taip atsiras ir objektyvus, o ne atsitiktinis pagrindas vyresnėse klasėse pasiskirstyti, kam eiti į gimnaziją, o kam mokytis profesijos“, – teigė V. Bacys.

Pokyčius vertina teigiamai

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus artėjančius pokyčius vertina normaliai. Anot specialisto, žinių patikrinimas, apžvelgimas to, kiek kas ko yra vertas, iš esmės yra geras dalykas.
A. Stonkaus manymu, patikrinimai antroje, ketvirtoje ir aštuntoje klasėse prieš privalomą nuo šių metų 10 klasės lietuvių kalbos bei matematikos žinių patikrinimą ir abitūros egzaminus įpratintų vaikus prie egzaminavimo, jiems vėliau nebūtų tokio streso.
Vedėjas teigiamai vertina ir pokyčius būsimųjų dešimtokų žinių tikrinime, planuojant didinti egzaminų skaičių. Jo nuomone, reikalingiausi būtų istorijos, pilietinių pagrindų egzaminai, nes daugelis iš mokyklos išeina po dešimtos klasės, o šių pagrindų žmogui reikia.

Dalyvauja eksperimente

Viekšnių gimnazijos direktorius Rimantas Gricius bei „Ventos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ramunė Badaukienė artėjančias naujoves irgi vertina teigiamai
Pasak gimnazijos vadovo, dėl pradinukų bei aštuntokų „diagnostinių“ tikrinimų mažiau painiavos kiltų tėvams, kurie dėl skirtingų vertinimo metodų nelabai supranta, kokia yra vaiko pažanga.
Direktorė R. Badaukienė pasakojo, kad jų mokykla jau dalyvauja šios naujos tvarkos eksperimente ir ketvirtokų bei aštuntokų tikrinimai „Ventos“ pagrindinėje mokykloje vyksta keletą metų.
Specialistės nuomone, tokie pasiekimų vertinimai naudingi, nes mokykla gali sužinoti savo lygmenį šalies lygiu, o viešinant rezultatus tėvams būtų lengviau nuspręsti, į kurią mokyklą verčiau vesti savo vaiką.

Tvarką keistų

R. Gricius taip pat pritaria žadamai įvesti tvarkai didinti egzaminų skaičių 10 klasėje, tačiau, pasak jo, geriausiai būtų ne atskirų, o visų dėstomų dalykų žinių patikrinimas, kuris leistų matyti bendrą lygį.
„Ventos“ pagrindinės mokyklos direktorės R. Badaukienės nuomonė skyrėsi nuo kolegos. Jos manymu, dešimtoje klasėje egzaminai apskritai nereikalingi.
„Jei žinios bus tikrinamos aštuntoje klasėje, moksleivis jau tada galės priimti sprendimus, ką daryti toliau: mokytis gimnazijoje, profesinėje mokykloje ar įsilieti į darbo rinką“, – savo poziciją komentavo direktorė.

Rytis SAVICKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto