Dėvėtų drabužių prekeivių krizės negelbėja

Drabužių turguose ieško ir vargingi, ir turtingi. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Turguose dėvėtais rūbais prekiaujančios moterys ir parduotuvių vadovai nedžiūgauja. Nors atrodytų, kad ekonominių nepriteklių išvarginti žmonės turi atsigręžti į pigesnių drabužių siūlančius turgaus prekeivius ar parduotuves, taip nėra.
Prekiautojų nuomone, mažeikiškiai ieško nors ir pigių, bet kokybiškų drabužių.

Orientuojasi į kainą

Nuo pat vaikystės su mama dėvėtais drabužiais bei batais turguje prekiaujanti Dainora (pavardės pasakyti nenorėjo) „Santarvei“ teigė, kad prekyba šiemet sekasi prasčiau nei ankstesniais metais. Prekeivės manymu, dėl to kalti mažėjantys atlyginimai ir didžiulė emigracija.
„Žmonės dažniausiai ieško pigių drabužių, o dėl brangesnių labai svarsto, ar jiems reikalingi“, – teigė Dainora. Ji patikino, kad mažeikiškiai dažniausiai orientuojasi į kainą, tačiau yra ir tokių, kurie ieško kokybės.
Pasak jos, drabužių kainos priklauso nuo to, už kiek juos pavyksta įsigyti iš tiekėjų.
Dainoros teigimu, šiuo metu populiariausios prekės yra „maudymukai“, bet būtinai nauji ir geresnių firmų. Nors vasara nelepina karščiu, žmonės šį sezoną perka daug palaidinių, šortų, kitų vasariškų apdarų.
Prekybininkė pastebėjo, kad pas ją dažniausiai perka paprasti, mažiau pasiturintys žmonės, tačiau pasitaiko ir turtingesnių pirkėjų.

Prekyba nesiseka

Virginija, prekiaujanti dėvėtais drabužiais, be užuolankų pasakė: prekyba šiemet prasta. Žmonės perka kur kas vangiau nei anksčiau, tiesa, pirkėjų mažėjimą ji pastebinti kasmet.
„Žmonės jau būna apsipirkę anksčiau, nebeturi darbų ir pinigų“, – vardijo priežastis moteris. Jos nuomone, dabar dauguma žmonių, užuot pirkę turguje, renkasi pigių drabužių parduotuves, su kuriomis turgaus prekeiviams konkuruoti yra sunku, kadangi dideli dėvėtų drabužių parduotuvių tinklai gali pasiūlyti mažesnes kainas.
Moteris teigė, kad ekonominiai nepritekliai ne tik neatveda naujų pirkėjų, tačiau smaugia ir pačius prekeivius.
„Jei bus nauja krizės banga, manau, kad apskritai nebeapsimokės prekiauti“, – konstatavo galimai liūdną turgaus pardavėjų likimą Virginija.
Moteris pastebinti, kad šiuo metu daugiau perka iš studijų grįžęs jaunimas, vyresnio amžiaus žmonės, tačiau negalinti išskirti nei vienos pirkėjų grupės: dėvėtus  darbužius perka ir turtingesni, ir vargingi.

Pigūs drabužiai populiarūs

Danutė Stasiukaitienė, teigusi, kad yra viena pirmųjų prekiautojų dėvėtais drabužiais Mažeikių turguje, irgi pritarė, kad pirkėjų mažėja. Kaip ir kiti pašnekovai, moteris vardija tas pačias priežastis: žmonėms stinga pinigų, šio verslo liūto dalį nusigviešė pigių dėvėtų drabužių parduotuvės.
„Iš tiekėjų pusės kainos kyla visada, o patys pardavėjai, turėdami įtikti ir rasti pirkėją, privalo pardavinėti pigiau, rūšiuoti, kartais net taisyti gerą, bet įplyšusį drabužį“, – pasakojo apie šio darbo sunkumus brandaus amžiaus prekiautoja.
Anot moteris, pas ją drabužių žvalgosi nagingos moterys, ieškančios šilko, drabužių, kuriuos galėtų pataisyti, persisiūti, pasidaryti gražesnį apdarą.
„Prekiauju pigesniais drabužiais, todėl iš manęs daugiau perka“, – teigė Danutė, pridūrusi, kad žmonės taupo ir perka paprastus, nebrangius drabužius.
Pas ją ateina įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atstovų: perka ir sunkiau besiverčiantys, ir pasiturintys. Jaunimas, pavyzdžiui, ieško gražesnių, žinomų firmų drabužių.

Žmonės nebeperka bet ko

Draugystės gatvėje veikiančios dėvėtų drabužių parduotuvės atstovė Kristina Daugelienė „Santarvei“ pasakojo, kad ir parduotuvėje žmonės perka žymiai mažiau nei prieš krizę.
Ji sakė, kad žmonės seniau pirkdavo reikalingus ir nereikalingus drabužius, o dabar prieš įsigydami ką nors gerokai pasvarsto, ar jam daiktas tikrai būtinas.
„Anksčiau atėjusi moteris pirkdavo penkias palaidines, dabar nusiperka vieną“, –  minėjo K. Daugelienė. Be to, parduotuvės lankytojai dabar ieško geresnės kokybės drabužių, nebeperka bet ko, tačiau svarbiu faktorium lieka ir kaina.
„Pirkėjai žymiai rečiau įsigyja paprastų ar vidutinių rūbų“, – kalbėjo pašnekovė, teigusi, kad žmonėms svarbu kokybė ir drabužių tvarkingumas, todėl sumažėjusio ir pirkimas, nors parduotuvę irgi aplanko įvairių socialinių sluoksnių pirkėjai.

Rytis SAVICKIS

One Reply to “Dėvėtų drabužių prekeivių krizės negelbėja”

  1. rubas parašė:

    Kad tu devetu rubu kainos kaip nauju.seniau kai turgines bobutes nezinojo garsiu ir maziau zinomu ,bet geru gamintoju pavadinimu tai dar galejai padoresni ruba nusipirkt ,o dabar pamato Gucci, Nike ir „lupa“ kaip nuo lentynos.Jau geriau pataupei litu ir pagaves pigu skrydzio bilieta i Londona apsipirkt savaitgaliui.tuo paciu ir draugus aplankai „bonka islauzi“ pasizmoneji ,apsirengi nuo koju lyg galvos ir namolio.ir isleidi tiek pat ,BET busi ne su gariuniniais rubais,rubai bus naujiausiu kolekciju(kurios pas mus atsiranda geeerokai veliau),busi aplankes draugus,istrukes is provicijos ir kupinas ispudziu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto