Didėja baudos ir „zuikiams“, ir vairuotojams

Praėjusią savaitę Seimas patvirtino Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas, pagal kurias griežtėja baudos „zuikiams“ – keleiviams, reguliaraus susisiekimo kelių transportu važiuojantiems be bilieto.
Baudos gresia ir asmenims, atsisakiusiems mokėti už taksi paslaugas, taip pat už melagingą iškvietimą.


NĖRA DIDELIO
NUOSTOLIO
UAB „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Juozas Kelmelis „Santarvei“ sakė, kad dėl „zuikių“ įmonė didelių nuostolių nepatirianti.
„Mūsų autobusai daugiausia važiuoja tarpmiestiniais maršrutais, kur bilietus parduoda vairuotojaikonduktoriai, pro juos prasprukti nesumokėjus už kelionę yra sunku. Be abejo, pasitaiko atvejų, kai „zuikiams“ pasiseka. Tai nutinka tuomet, kai didesniuose miestuose yra daugiau keleivių, jie į autobusą sulipa, o tik po to eina prie vairuotojo pirkti bilieto“, – kalbėjo J. Kelmelis.
„Mažeikių autobusų parke“ dirba du kontrolieriai. Pagal sudarytą sutartį jiems talkina ir saugos tarnyba.
J. Kelmelio teigimu, kontrolieriai gana retai aptinka važiuojančiuosius be bilieto, tokių atvejų pasitaiko10–15 per metus. Vadovas tikisi, kad padidėjus baudoms jų dar labiau sumažės.
Mažeikiuose įsikūrusios maršrutinių taksi įmonės vadovas Arūnas Kontenis mano, kad dėl tokių baudų vairuotojai patys bus labiau suinteresuoti nevežti „zuikių“ ir į darbą žiūrėti atsakingiau.
BAUS IR VAIRUOTOJUS
Pagal Seimo pakoreguotą įstatymą, keleiviui, važiuojančiam be bilieto arba įsigijusiam bilietą su nuolaida, bet neturinčiam teisės į tokią lengvatą, gali tekti sumokėti baudą nuo 60 iki 100 litų.
Didesnės baudos laukia tėvų, vežančių be bilieto vaikus nuo 7 iki 14 metų. Jei anksčiau bauda siekė vos 20 litų, dabar ji padidinta iki 40–80 litų.
Nemažas baudas teks mokėti ir vairuotojams, vežantiems „zuikius“. Tiems, kurie keleivius veš be bilieto arba jei bilietas bus parduotas nesilaikant nustatyto tarifo, arba keleiviams, įsigijusiems bilietą su nuolaida, tačiau neturintiems reikiamo dokumento, gresia bauda nuo 250 iki 500 litų.
Naujosios Kodekso pataisos gali skaudžiai atsiliepti ir nelegaliems vairuotojams, teikiantiems taksi paslaugas. Keleivių grupės rinkimas ar vežimas nepateikus iš anksto sudarytos keleivių vežimo sutarties ar keleivių vežimo lapo vairuotojui taip pat gali kainuoti 250–500 litų.
Už nustatytus darbuotojų pažeidimus įmonės vadovui gali būti paskirta bauda nuo 500 iki 1 tūkst. litų.
GERIAU KREIPTIS
Į POLICIJĄ
Viena iš naujovių Kodekse yra tai, kad baudos jau gali būti skiriamos ir piliečiams, piktnaudžiaujantiems taksi paslaugomis.
Asmuo, atsisakęs sumokėti už kelionę taksi arba melagingai jį iškvietęs, gali būti nubaustas nuo 60 iki 100 litų. Tačiau neaišku, kas šitai kontroliuos.
Mažeikiuose įsikūrusios taksi įmonės vadovas Vidmantas Smalenskas „Santarvei“ sakė girdėjęs apie didėjančias baudas „zuikiams“, tačiau dėl taksi jokių žinių neturintis.
„Tokios pataisos bus naudingos, jei neliks tik popieriuje“, – įsitikinęs V. Smalenskas.
Taksi firmos vadovo teigimu, kai iškyla problemų su klientais, taksistai paprastai kreipiasi į policiją. Naudos esą daugiau, kai ne drausmingi klientai iš karto yra nuvežami į policijos komisariatą, o nelaukiama, kol pareigūnai atvyks į vietą.
Tą patį mano ir kitos taksi firmos vadovas Petras Kvedaras. Pasak jo, dažniausiai vos nuvykus į policijos komisariatą, klientas iškart susiranda pinigų ir susimoka, tad ir konfliktas išsprendžiamas taikiai.
„Abejonių kelia numatytas sudrausminimas dėl melagingų iškvietimų, nes jų išaiškinti beveik neįmanoma, net jei dispečerinė ir užfiksuoja telefono numerį, iš kurio buvo skambinta. Šiais laikais dažnai yra keičiami telefono numeriai, telefonų kortelės tiesiog išmetamos. Manau, nėra prasmės net pradėti aiškintis, kur ir kas kvietė taksi“, – mano P. Kvedaras.
Mažeikių rajono policijos komisariato organizacinio poskyrio viršininkas Antanas Garalis „Santarvei“ sakė, kad pareigūnai tiria tuos atvejus, kai taksistas parašo pareiškimą dėl to, kad klientas atsisakė sumokėti už kelionę. Dažniausiai vietoje atlyginus nuostolius abi pusės susitaiko, tad policijai kištis nebereikia.
Nuotr. iš redakcijos archyvo.: Dažniausiai važiuojančiųjų be bilieto pasitaiko tarpmiestiniuose autobusuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto