Didžiausia nauda – kad padarai gera ir kas nors už tai padėkoja

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Bendruomenė Sedoje įkurta prieš keturiolika metų. Per tuos metus Sedos miestelis pasikeitė –  atsirado daug naujų tiek architektūrinių, tiek kultūrinių akcentų. Pasikeitė ir sediškių gyvenimas. Visa tai sukurta su bendruomenės pagalba: aštuonerius metus jai vadovavo Leonas Derkintis, dabar jau šeštus metus prie bendruomenės vairo stovi entuziazmo ir minčių nestokojanti Vita Domarkienė.

Dirba visi kartu

Sedos bendruomenės pirmininkė V. Domarkienė teigia, kad kaip vadovė jau spėjo kažkiek apšilti kojas, tačiau pradžia buvusi nelengva.
„Dirbti šiose pareigose pasiūlė Genoveita Gricienė, tam pritarė ir bendruomenės taryba. Žodžiu, įmetė mane į tą katilą, kuriame tebeverdu ir dabar. Kol kas to darbo negalvoju palikti – būtų gaila pradėtų įgyvendinti sumanymų ir įdirbio.
O šiaip naujam pirmininkui pradėti dirbti yra labai sunku: viskas nauja, nepažįsti nieko, nežinai kur eiti… O čia kaip įmonė – reikia draugauti su mokesčiais, su „Sodra“, Savivaldybe. Kai pradėjau – nežinojau, nė kur koks kabinetas. Padėjo, patarinėjo senoji taryba, buhalterė Valerija Rumbutienė – visi, kas tik ką žinojo. Įsivažiavau ir toliau važiuojam, jau daugmaž viską žinau ir pati“, – apie darbo pradžią pasakojo Vita.
Nuo kitų bendruomenių Seda skiriasi tuo, kad čia lyg ir nieko netrūksta – yra seniūnija, gimnazija, biblioteka, kultūros centras, bažnyčia. Tad jei visi sutarę kažką daro, pirmiausia pasiskirsto darbais, o toliau vieni su kitais puikiai, draugiškai bendradarbiauja.
„Vienas tikrai visko nenuveiksi ir valstybės neįkursi. Turi draugauti su visomis įstaigomis, darbams turi pritarti seniūnas, žmonės. Juk jei darysi tai, ko niekam nereikia, – kas iš to bus?“ – samprotavo pašnekovė.

Padeda rėmėjai

Šiuo metu Sedos bendruomenėje registruota beveik devyniasdešimt žmonių. Pasak V. Domarkienės, ateina ir naujų narių – kai pamato, kad bendruomenė juda, veikia, sumano prie jos prisijungti.
Narių amžiaus vidurkis – apie penkiasdešimt metų.
„Kai ką nors sugalvojame, bendraminčių atsiranda. Gyvename iš projektų, bet turime ir daug rėmėjų. Žinoma, į juos reikia kreiptis – gal ir ne šiaip prašyti… Bet kai pasakai, kam paramos reikia, žmogus gali – paremia, negali – ne. Paremia ne tik pinigais, bet ir reikalingais daiktais, maisto produktais. Taip ir gyvename“, – kalbėjo bendruomenės vadovė.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Didžiausia nauda – kad padarai gera ir kas nors už tai padėkoja”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Seda- puikiausia vieta pasaulyje…Dievas šypsojosi kurdamas Sedą

  2. Danutė parašė:

    Seda – puikus miestas, buvęs rajono centras :) įsikūręs tarp ežero ir upės. O žmonės čia gyvena patys geriausi. Miestelis kaip daugelis kitų puikiai tvarkomas. Miela atvažiuoti, nors pravažiuoti ir savo akimis pamatyti kaip gražu. Šitiek naujų pastatų, įrenginių ir mažiems, ir dideliems . Miestelio centras šviečia iš toli. Aikštė sukviečia į visokiausias šventes, o kur dar nauja estrada. Puoškite , mielieji, miestą ! Mes jus palaikome ir labai mylime. Vitele, burk patį tikriausią kolektyvą, į kurį visada galėtum atsiremti . Kad tavo įdėjos būtų įgyvendinamos. Kad mūsų Seda būtų pati gražiausia, o čia gyvenantys žmonės visų mylimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto