Dienai be automobilių paminėti – žygis dviračiais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis minima Europos judumo savaitė, kurią vainikuoja rugsėjo 22-oji – Tarptautinė diena be automobilio.
Mažeikių turistų klubas šeštadienį organizuoja tradiciniu tapusį, Dienai be automobilio paminėti skirtą žygį dviračiais po Mažeikių rajono apylinkes.

Nukeliavo į antrą planą

Šiemet Europos judumo savaitę ir su ja susijusius reikalus Mažeikių rajone, regis, užgožė ne tik rūpesčiai dėl koronaviruso, bet ir dėl viaduko statybos darbų uždaryta Algirdo gatvės geležinkelio pervaža.
Į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos atstovų viešai išplatintus raginimus, jei tik yra galimybių, keletą savaičių į darbus bei mokslus keliauti pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ir taip išvengti stovėjimo automobilių kamščiuose, atsiliepia nelabai daug mažeikiškių.
Ankstesniais metais savivaldos atstovai skelbdavo konkursus, kurių esmė – paskatinti visuomenę dažniau naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis. Dieną be automobilio „Mažeikių autobusų parko“ autobusais keleiviai miesto ribose būdavo vežami nemokamai.

Organizuojamas žygis dviračiais

Šiemet iniciatyvą paminėti Europos judumo savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio rodo ugdymo įstaigos.Jos rengia įvairias mankštas, sporto varžybas, estafetes, lopšelių-darželių bendruomenių nariai esant geram orui į įstaigas atvyksta ne automobiliais, o ekologiškomis transporto priemonėmis.
Mažeikių turistų klubas suaugusiuosius paminėti dieną be automobilio kviečia dalyvaujant žygyje dviračiais. Planuojama važiuoti apie 40 kilometrų maršrutu: Mažeikiai–Tirkšliai–Lėlaičiai–Šerkšnėnai–Rubikai–Balėnos–Tirkšliai–Mažeikiai.
Žygis prasidės šeštadienį, 10 val. ryto. Dalyviai privalo turėti techniškai tvarkingus dviračius, šalmus, šviesą atspindinčias liemenes arba dviračių žibintus.

Siekiama atkreipti dėmesį

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ surengta Prancūzijoje 1998 metais. Jau po poros metų tokią akciją palaikė ir kiti Europos miestai.
2001 metais Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.
Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, raginama patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto