Dirbant svarbu įvertinti karščio pavojų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Liepos mėnuo negaili karštų orų. Valstybinė darbo inspekcija darbdaviams primena, kad, organizuojant darbus, būtina įvertinti darbo karštyje ir saulėje keliamus pavojus.

Gali pakenkti sveikatai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, visą šią savaitę šalyje laikysis  karšti orai.  Prognozuojama, kad termometrų stulpeliai kai kur gali pakilti virš 30 laipsnių šilumos.
Karštomis dienomis dirbant lauke specialistai pataria laikytis atitinkamų saugos priemonių, nes  karštis gali sukelti rimtų negalavimų.
Dirbantiesiems karštoje aplinkoje kyla raumenų mėšlungio, perkaitimo arba šilumos smūgio pavojus, o dirbantys saulėje papildomai gali patirti saulės smūgį, ultravioletiniai spinduliai gali pažeisti odą ir akis.
Karščiui jautresni yra 65 metų amžiaus ir vyresni, taip pat turintys antsvorį, padidėjusį kraujospūdį, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, vartojantys vaistus žmonės.
Atkreiptinas dėmesys, jog, dirbant karštyje, dėl organizmo patiriamo šiluminio streso padidėja traumų tikimybė.

Pataria įvertinti riziką.

Siekiant išvengti žalingo šilumos ir saulės poveikio darbdaviams patariama stebėti sinoptikų prognozes ir, jei įmanoma, karštomis vasaros dienomis vengti organizuoti fiziškai sunkius darbus.
Darbus rekomenduojama planuoti taip, kad darbuotojams kuo mažiau tektų dirbti karštyje ir saulės atokaitoje.
Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad karštyje dirbantys asmenys būtų apsirengę lengvais, laisvais, šviesiais natūralaus pluošto drabužiais, gerai atspindinčiais saulės šilumą ir šviesą.
Be to, jiems būtina dėvėti galvos apdangalą ir, jei reikia, akinius nuo saulės.
Per karščius žmonės netenka daug skysčių, prakaituoja, tirštėja jų kraujas, todėl darbuotojai turi būtų aprūpinti vėsiu geriamuoju vandeniu. Specialistai pataria jo išgerti 2–4 stiklines per valandą.
Reikėtų vengti alkoholio, skysčių su kofeinu, gėrimų su cukrumi ar saldikliais.
„Pasistenkite kuo dažniau, maždaug kas valandą darbuotojams suteikti papildomas pertraukėles, kurių metu būtų galima pailsėti ir atsivėsinti“, – pataria valstybinės darbo inspekcijos specialistai.
Jie pabrėžia, kad saugant sveikatą šių patarimų reikėtų laikytis ir dirbant savo namų ūkyje, sodo, daržo bei kitus darbus.

One Reply to “Dirbant svarbu įvertinti karščio pavojų”

  1. ha parašė:

    turetu taip but,bet deja darbdaviams ne motais griebia siena moteriskes su kerzavais salmais ir storais darbo rubais gaila ziuret

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto