Direktorės atleidimą teismas pripažino neteisėtu

Birutė Liutkuvienė siekia, kad jai būtų panaikinta mero skirta nuobauda, A. Tenys teigia, kad nereaguoti į pažeidimus ir darbo grupės siūlymus reikštų toleruoti neteisėtus veiksmus. Nuotr. iš asmeninio ir redakcijos archyvų

Mažeikių rajono apylinkės teismas panaikino Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimą ir pripažino Sodų pagrindinės mokyklos direktorės Birutės Liutkuvienės atleidimą iš darbo neteisėtu. Teismo sprendimu, Savivaldybė buvusiai vadovei turi sumokėti daugiau kaip 18,5 tūkst. eurų.
Ir vis tik direktorė teismo sprendimą apskundė Šiaulių apygardos teismui, nes nebuvo grąžinta į šias pareigas, be to, nepanaikinta jai skirta drausminė nuobauda – pastaba.
Apygardos teismą pasiekė ir Mažeikių rajono savivaldybės apeliacinis skundas.

Politikų sprendimą apskundė

Priminsime, kad 2016 m. rugpjūčio 26 d. 21 Tarybos narys balsavo už sprendimą Sodų pagrindinės mokyklos direktorei B. Liutkuvienei taikyti drausminę nuobaudą – atleisti ją iš darbo. Susilaikė tik du.
Dėl šio atleidimo buvusi mokyklos direktorė kreipėsi į teismą.
Mažeikių rajono apylinkės teismo 2017 m. rugpjūčio 16 d. sprendimu B. Liutkuvienės atleidimas iš darbo Mažeikių Sodų pagrindinėje mokykloje pripažintas neteisėtu.
Savivaldybė turi sumokėti per 7, 5 tūkst. eurų išeitinę išmoką, 6 050 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo jos atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo priėmimo dienos ir beveik po 60 eurų vidutinio darbo užmokesčio už kiekvieną priverstinės pravaikštos dieną nuo teismo sprendimo priėmimo dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, o taip pat – tūkstančio eurų neturtinės žalos atlyginimą ir 3 300 eurų bylinėjimosi išlaidų.
Teismo sprendimu, rajono biudžetui B. Liutkuvienės atleidimas (be advokato išlaidų) kainuos daugiau kaip 18,5 tūkst. eurų.

Patenkino tik dalį prašymo

Nors teismas Savivaldybės tarybos sprendimą pripažino neteisėtu, tačiau nepatenkino B. Liutkuvienės prašymo grąžinti ją į darbą Sodų pagrindinėje mokykloje.
Taip pat kaip nepagrįstas buvo atmestas ir prašymas panaikinti Mažeikių rajono savivaldybės mero 2016 m. birželio 22 d. potvarkį ir juo paskirtą drausminę nuobaudą.
Teismas konstatavo, kad, ieškovei praradus darbdavio pasitikėjimą, dėl susidariusios nepalankios aplinkos, grįžus į darbą, būtų sudėtinga tinkamai atlikti mokyklos vadovo pareigas. Todėl teismas nusprendė, kad ją grąžinti į darbą netikslinga.

Siekia grįžti į darbą

B. Liutkuvienė prisipažįsta: dėl neteisėto atleidimo patyrė nepatogumų, diskomfortą, dvasinių išgyvenimų,  sutriko jos sveikata, sumenko prestižas ir geras vardas.
Dėl buvusios direktorės amžiaus galimybės įsidarbinti kitur yra ribotos. Ginčo nagrinėjimo metu ji kitų pajamų negavo, o Savivaldybei nutraukus darbo sutartį, buvo apribota galimybė užsidirbti.
Be to, buvusi vadovė teigia siekianti pasinaudoti teisės aktų suteikta galimybe dėl neteisėto atleidimo grįžti į buvusias pareigas. Tuo labiau kad Mažeikių apylinkės teismas pripažino, jog ji atleista neteisėtai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

20 Atsakymų į “Direktorės atleidimą teismas pripažino neteisėtu”

 1. to mokiniui parašė:

  gal ir padarė klaidų direktorė,bet čia jau teismas išsiaiškins,bet tu dar turi mokyits ir gerai išstudijuoti,kaip vykdoma renovacija ir kas disponuoja pinigais.O direktorė yra eilinis žmogus ir ne ji viena gali nusipirkti namą.Pagal tave,visi kurie važinėja geresnėmis mašinomis ir gyvena privačiame name nusipirko iš renovacijų.O pažiūrėjus,kad visi mokyklų direktoriai turi nuosavus namus,tai jau ir jiems reikia ,,pritaikyti“ tą patį …Nereikia rašyti to apie ką nelabai išmanai.

 2. bobutei neaiskiai parašė:

  koki dar smeista,taip ir buvo,mokykla buvo nepilnai surenovuota,tik langus sudejo plastikinius ir plojo rankom aktu salej koki ale dideli darba padare….kiek pamenu buvo skiriamos lesos renovuoti mokyklas panasiai kaip burtu keliu,kuriai mokyklai pirmiausiai darys renovacija.tai lesos vienodos visiem,tik kad nevienodai atrode pvz 8vid ir 3 po renovacijos.tai kad apsismeizk pati save nep…zejus cia ,gineja bl…direktores didziosios

 3. Blogam mokiniui parašė:

  Reikia žinoti, kad renovaciją mokyklų daro savivaldybė, o ne direktoriai. Visi finansai yra savivaldybes žinioje.
  Žmogus rašęs šį komentarą turės atsakyti už šmeižtą.

 4. Mokinys parašė:

  Pinigu ploveja!
  Kiek pamenu pries daugeli metu Sodu vidurine buvo gavusi pinigeliu mokyklos renovacijai. Tais paciais metais direktore isigijo nama, pakeite automobili ir panasiai. O mokykla buvo renovuota uzmurijant puse langu, pakeisti like is mediniu i plastikinius ir padaryta apdaila sporto salej.
  Kiek yra veliau teke susidurt su europos paramomis tai mokyklos gaudavo apytiksliai vienodas sumas renovacijai, visos pasikeisdavo langus ir padarydavo mokyklos pilna nauja apdaila, bet tik ne Sodu visurine. Ji dar net uzmurijo, kad daugiau pinigeliu liktu direktorei.
  Negalima jos grazinti i posta ir ne jai reikia ismoket zala, o ji turetu ismoket kokyklai ir kitiems europos projektams, nes vykdant juos ne vienas tukstantis yra graziai nuplaukes kitoms reikmems nei buvo numatyta projekte.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  B. Liutkuvienė apskundė teismo sprendimą ir dabar jai savivaldybė, teisingiau mokesčių mokėtojai, turės mokėti po beveik 60 eurų už kiekvieną jos dykinėjimo dieną iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Pirmosios instancijos teismų sprendimai įsiteisėja pasibaigus apskundimo apeliacine tvarka terminui, jeigu sprendimas nėra apskųstas .Tuo atveju, kai yra paduotas apeliacinis skundas, sprendimas, kuris nėra panaikintas, įsiteisėja apeliacine tvarka išnagrinėjus bylą.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  „Kaip „Santarvei“ teigė B. Liutkuvienė, antradienį Savivaldybė pradėjo vykdyti teismo sprendimą – sumokėjo jai vidutinį mėnesinį darbo užmokestį – 1258 eurus“. Vadinasi ,atsakovas sutinka su priimtu Mažeikių rajono apylinkės teismo sprendimu: tai kodėl jie jį skundžia Šiaulių apygardos teismui?Savivaldybė galėjo tik pateikti atsiliepimą į B. Liutkuvienės skundą.

 7. Trolis parašė:

  Šita tai gerai plovė pinigėlius… Senai mesti lauk ja reikėjo iš to posto…

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  „B. Liutkuvienė prisipažįsta: dėl neteisėto atleidimo patyrė nepatogumų, diskomfortą, dvasinių išgyvenimų, sutriko jos sveikata, sumenko prestižas ir geras vardas.
  Dėl buvusios direktorės amžiaus galimybės įsidarbinti kitur yra ribotos.“

  O kaži jai vadovaujant niekas nepatyrė nepatogumų, diskomforto ??? Darė ką norėjo ir kaip norėjo, o dabar verkia, kad sumenko prestižas. Prisidirbo tegul eina gatvių šluoti. Užtenka, kad Vyturio pradinės mokyklos „nekaltoji“ direktorė toliau dirba :(

 9. Gerai 2 parašė:

  Pritariu čia yra didelė kalte ir valdžios žinojo, kas vyksta mokykloje ir lėtai zlugde. Manė, kad taip išsispręs problemos savaime.

 10. Skaitykite atidžiau parašė:

  Apygardos teismą pasiekė ir Mažeikių rajono savivaldybės apeliacinis skundas.

 11. Gėda 2 parašė:

  Ši mokykla per metus rajone tapo pasityčiojimo objektu spaudoje ir gyvenime. Labai sumažėjo mokinių skaičius, daugelis mokytojų liko be darbo ir visa tai vadinama pakilimu ir atsigavimu.
  Kai spaudoje Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad kitais metais mokyklą bus uždaryta dėl mokinių skaičiaus mažėjimo. Tada daug darbuotojų liks be darbo, nereiks patiems išeiti. Peršasi mintis, kad rajono valdžios pagalba mokykla žlugdoma piktybiškai.

 12. Zose parašė:

  O kaip jos pačios sąžinė ,jeigu ji tikrai darė finanasinius nusikaltimus ?

 13. Zose parašė:

  Kodėl nerašote už ką ji buvo atleista? Kà ši ponia prisidirbo ?

 14. Tomas parašė:

  Gėda, turėtų mokėti ne mokesčių mokėtojai, bet tarybos nariai, kurie balsavo nesuprasdami už ką. Tiesiog dėl to, kad jiems liepė meras ir dar kita ponia.

 15. Mazeikiete parašė:

  Va kaip susimovė meras su savo kariauna! Per kitus rinkimus siūlau labiau galvoti kas renkama į valdžią.

 16. Siaubas parašė:

  Tai įrodymas kaip galima pasipelnyti nieko neveikiant, o tik apsukriai susitvarkius reikalus! Tragedija Sodų mokyklai jei ši moteris grįžtų vadovauti! Užuojauta visai mokyklos bendruomenei.

 17. Apolinaras parašė:

  Jeigu nesugeba savivaldybės teisininkai tinkamai suformuoti, atleidimo motyvus, tai mokės mokesčių mokėtojai. Nieko nuostabaus.

 18. Xxx parašė:

  Gryzti i darba su sutrikusia sveikata, depresija. …

 19. Jane parašė:

  Dar kartą įrodyta, kad teismų sistema Lietuvoje yra supuvusi. Atrodo užtenka turėti stiprų užnugarį, ir po 20-ties metų sėkmingo pinigų plovimo bei mokyklos gramzdinimo į dugną – tu sėkmingai grįžti į darbą. Dar stebisi, kodėl žmonės emigruoja…

 20. GĖDA parašė:

  Jei šita sugrįš į mokyklą, tai darbuotojų vietoj savo noru išeičiau iš darbo. Geriau jau dirbti kitur, nei aferistės ir manipuliatorės pašonėje. Jūs pasižiūrėkit kaip mokykla atsigavo, kai nepakeičiamoji „direktorė“ išėjo – o jau buvo ant žlugimo slenkščio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto