Dokumentas su asmens kodu gali tapti masalu sukčiams

Asociatyvi nuotrauka

Ar dažnai susimąstote apie tai, kad nepakankamai atsakingai saugote įvairius dokumentus bei ant jų surašytus asmens duomenis?
Pilietiškas mažeikiškis sako, jog šiomis dienomis sukčiams nesunku juos sužinoti. Išmėtydami savo dokumentus, tuos duomenis jiems atiduodame lengvai ir savo noru.

Temą rašiniui padiktavo į redakciją atėjęs mažeikiškis.
Vyriškis pasakojo, kad neseniai jis devynias dienas už pašalpą dirbęs „Mažeikių komunaliniame ūkyje“. Besidarbuojant jam į rankas pateko prieš aštuonerius metus tarp advokato ir klientės sudaryta atstovavimo sutartis.
Skeptikai turbūt pasakytų: „Ir kas čia tokio. Senas popiergalis ir tiek“.
Tačiau į redakciją atėjęs mažeikiškis buvo susirūpinęs: ant šio dokumento parašytas advokato klientės asmens kodas, vardas bei pavardė. Sutartyje trumpai nupasakojama ir situacija, kurioje advokatas turėjo atstovauti savo klientei.
„Galėčiau ir dar visokių tokių dokumentų atnešti. Man keista, kaip žmonės juos mėto. Taigi ant dokumentų nurodyti labai svarbūs asmens duomenys. Nenuostabu, kad sukčiai svetimu vardu sugeba prisiimti greitųjų kreditų“, – būti sąmoningesne visuomenę ragino prisistatyti nenorėjęs vyras.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto