Draudimai – kova su vėjo malūnais?

Įprastas rūkymo vietas turi visų mokyklų mokiniai.

Nepilnamečių rūkymas – viena aktualiausių šio laikmečio visuomenės problemų. Moksleiviai rūko parkuose, pertraukų metų slepiasi iš mokyklos nematomose vietose, rūkydami prie laiptinių ar net jose piktina daugiabučių namų gyventojus.
Įvairios prevencinės priemonės, draudimai yra neefektyvūs, dėl nepilnamečių rūkymo viešose vietose kol kas nėra priimta valdžios sprendimų.

Baudos nemažos

Mažeikių policijos komisariato prevencijos poskyrio duomenimis, už rūkymą viešoje vietoje 2011 metais policijos pareigūnai nubaudė 31 asmenį, praėjusiais metais tas skaičius išaugo iki 43. Už tabako gaminių pardavimo taisyklių pažeidimą 2012 metais nubausti keturi asmenys, užpernai – nė vieno.
Vyriausybės patvirtintose prekybos tabako gaminiais taisyklėse teigiama, kad tabako gaminių pardavimas prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse, nesilaikant įstatymuose nustatytų apribojimų, užtraukia baudą nuo penkių šimtų litų iki pusantro tūkstančio litų su tabako gaminių konfiskavimu.
Tabako gaminių pardavimo taisyklių įmonėse pažeidimas užtraukia baudą nuo penkiasdešimties litų iki trijų šimtų litų su tabako gaminių konfiskavimu.

Nė vieno nubausto

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Norbutas teigė, kad duomenų apie nubaustus rūkančius nepilnamečius neturi, kadangi… nėra nė vieno nubausto.
„Vilniuje nepilnamečius nubaudė, paskui jie tai apskundė teismui ir teismas juos išteisino, kadangi jų niekas neturi teisės bausti. Reikia bausti pardavėjus, o ne tuos vaikus, kurie rūko“, – įsitikinęs  vedėjas.
Du skyriaus specialistai, kitaip dar vadinami Savivaldybės policija, nėra nubaudę ir nė vieno pardavėjo.

Prevencinės programos nėra

Savivaldybės gydytojos Irenos Vaicekavičienės teigimu, vienos atskiros prevencinės programos dėl nepilnamečių rūkymo rajone nėra, bet šita tema yra aktuali ir analizuojama rajono savivaldybės Tarybos patvirtintoje ketveriems metams sudarytoje „Mažeikių rajono mokinių sveikatos ugdymo mokyklose 2011–2014 metų programoje“.
„Mūsų rajone sudarytos sąlygos visą šitą veiklą vykdyti kompleksiškai. Atskirų ir pavienių renginių, pripažinsiu, skelbiant konkursus įmonėms, nevyriausybinėms organizacijoms, paraiškų tomis temomis praėjusiais metais nebuvo“, – sakė I. Vaicekavičienė.
Kitose šalies savivaldybėse jau ieškoma būdų, kaip reikėtų uždrausti nepilnamečiams rūkyti viešose vietose. Mažeikiškiai politikai apie tai yra svarstę, tačiau viskas taip ir liko kalbomis…

„Santarvė“ aiškinosi, kokie galėtų būti šios problemos sprendimo būdai. Apie tai skaitykite šeštadienio numeryje.

10 Atsakymų į “Draudimai – kova su vėjo malūnais?”

 1. anonimas parašė:

  neturejimas kas veikt , jei nori ir rukys ,niekas to nesustabdys :)

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  gimnazistai be uniformu?

 3. kl parašė:

  Deje niekas ju negali nubausti nes pas mus kvaili istatymai. Netgi nuotraukoje fotografas neturejo teises rodyti veidu kadangi jie nepilnameciai, isvada tokia kad ir toliau teks grozetis tokiais vaizdeliais. Cia lietuvele ir tokie istatymai, nepilnameciai visagaliai.

 4. Tomas parašė:

  :D

 5. po parašė:

  baisu

 6. europine patirtis parašė:

  nieko nereikia bausti – tai isskirtinai asmeninis ir seimos reikalas

 7. x parašė:

  jei jau pazinot, kad tai rackauskiniai, tai ir ju pavardes parasykit, gal ju tevus ar juos pacius galima nubaust?

 8. lina parašė:

  taip tikra tiesa tai Rackausko gimnazijos moksleiviai, kiekviena diena vaizdelis tas pats, kiekvienos pertraukos metu ,, grazus vaizdelis,, netik vaikinukai bet ir merginos traukia dumeli.

 9. oho parašė:

  čiagi Račkausko gimnazistai… kasdienis vaizdelis, jie galvoja, kad niekas jų nemato: plėšia ten dūmą, šiukšlina nuorūkomis ir cigarečių pakeliais. Papuolė vieną kartą, net į laikraštį… seniai taip reikėjo

 10. oho parašė:

  čiagi Račkausko gimnazistai, kasdienis vaizdelis, plėšia ten dūmą ir palieka šiukšlyną: nuorūkos, cigarečių pakeliai… papuolė vieną kartą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto