Iš Makedonijos Ohrid miestelyje vykusio tarptautinio chorų festivalio-konkurso, kuriame dalyvavo 16-os šalių chorai, Mažeikių kultūros centro mišrus choras „Draugystė“, vadovaujamas Ričardo Grušo, grįžo su III laipsnio diplomu.
Tai puiki dovana kolektyvui, šiemet švenčiančiam kūrybinės veiklos 50-metį.
Festivalis – choro jubiliejui
50-mečio jubiliejaus proga Savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Draugystė“ mažeikiškiams padovanojo šventinį koncertą, o baigiamuoju jubiliejiniu metų akcentu choras pasirinko dalyvavimą Tarptautiniame chorų festivalyje-konkurse Ohrid mieste Makedonijoje.
„Dalyvauti šiame festivalyje mūsų chorą paskatino mažeikiškis muzikologas, tarptautinių chorų konkursų organizatorius Vilniuje Paulius Andriuškevičius – jam visi esame labai dėkingi“, – pasakojo R. Grušas.
Atvykus į Ohrid miestą, mažeikiškių choras buvo apgyvendintas pačiame centre, netoli Ohrid ežero, Nykolo Karev viešbutyje, kuriame gyveno ir chorai iš Slovakijos, Bulgarijos bei Čekijos.
Dainavo tūkstantinis choras
Šventiško festivalio atidarymo metu pristatytos visos šešiolika šalių, iš kurių atvyko chorai: iš viso apie 1000 dalyvių. Lietuvai, be mažeikiškių, atstovavo Vilniaus moterų choras „Liepos“ ir Kauno kamerinis choras „Cantate Domino“.
Festivalio dalyvius sveikino jo prezidentas Aleksandras Dimaski, kiti oficialūs šventės svečiai.
„Įspūdingiausia atidarymo metu buvo tas momentas, kai tūkstantinis choras kartu padainavo dvi makedoniečių populiarias, nuostabaus grožio dainas. Dar kartą jos buvo pakartotos įspūdingo balso solistės, pritariant instrumentiniam kvartetui bei dainuojant visam chorui“, – įspūdžiais iš atidarymo šventės dalijosi R. Grušas.
Teko koncertuoti
Be konkursinės programos, mažeikiškė „Draugystė“ pasirodė sakralinės muzikos koncerte senovinėje Šv. Sofijos bažnyčioje. Kolektyvas atliko lietuvių kompozitorių Konrado Kavecko, Juozo Naujalio, J. Gaidelio bei Jozefo Haidno ir George N. Alleno kūrinius.
Mažeikiškiai sulaukė palankaus klausytojų įvertinimo ir gausių aplodismentų.
„O svarbiausia, mus pakvietė dalyvauti chorų konkurse Makedonijos sostinėje Skopjė“, – džiaugėsi R. Grušas.
Šiame koncerte dar pasirodė moterų vokalinis ansamblis iš Jekaterinburgo, chorai iš Čekijos, Lenkijos, Rumunijos bei vilniškė „Liepos“.
Priziniai apdovanojimai – lietuviams
Svarbiausia išvykos diena mažeikiškiams buvo jų pasirodymas festivalio konkursinėje sakralinės muzikos programoje. Šis renginys vyko Goricos koncertų salėje. Jame, be mažeikiškių, dalyvavo Serbijos, Makedonijos, Bulgarijos, Rumunijos bei Maskvos chorai. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris kategorijas: vaikų ir moksleivių, akademinio jaunimo bei suaugusių žmonių chorus, kurių du trečdaliai dalyvių buvo per 35 metų.
Mūsų „Draugystės“ choras, surinkęs 72,67 komisijos balo iš 100 galimų, buvo apdovanotas III laipsnio diplomu ir atminimo dovana.
Antrojo ir pirmojo laipsnio diplomai skirti Vilniaus moterų chorui „Liepos“ ir Kauno kameriniam chorui „Cantate Domino“.
Festivalio prezidentas ir tarptautinės komisijos nariai chorų vadovus pakvietė į metodinį festivalio aptarimą, kuriame buvo nurodyta, kas džiugino konkurse ir į ką reikėtų atkreipti didesnį dėmesį. Tarptautinių chorų konkursų prezidentas iš Graikijos pakvietė kitais metais atvykti į jo šalyje organizuojamą konkursą.
Turėdami laisvo laiko, „Draugystės“ choristai jo neleido veltui, o keliavo garsiomis Ohrid miesto vietomis.
Choro vadovas R. Grušas ir choristai dėkingi visiems, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie jų išvykos į festivalį.
trecia vieta is trieju- geras pasiekimas, vienas juokas ima
Šaunuoliai!!!