Duotas startas dvinarei rinkliavai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba patvirtino vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo dydžio nustatymo metodiką. Taip duotas startas skaičiuoti naujai – dvinarei rinkliavai, kuri susidės iš pastoviosios ir kintamosios dalies.

Sprendimo projektą dėl rinkliavos nustatymo metodikos pristatęs Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa paaiškino, kad toks dokumentas  reikalingas atliekos tvarkytojui – tai yra UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (toliau – TRATC). Pirmą kartą patvirtinti tokią metodiką įpareigojo Vyriausybė.
Ši metodika buvo pristatyta praėjusiųjų metų paskutiniame Tarybos posėdyje. Jį parengė TRATC samdyta konkursą laimėjusi konsultantų įmonė, projektą svarstė Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija.
„Tik patvirtinus metodiką, galima nustatyti rinkliavos dydžius. Metodikoje nekalbama apie skaičius, kainas, kubus, tonas, tai bus apibrėžta vėliau – rinkliavos nuostatuose“, – paaiškino skyriaus vedėjas.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

13 Atsakymų į “Duotas startas dvinarei rinkliavai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Vykdydami,,zadanijas“valdziazmogiai greitai ir paskutines kelnes numaus,nebus ka uzsivilkti einant balsuotiY7

 2. ginte parašė:

  Cituoju „Tik patvirtinus metodiką, galima nustatyti rinkliavos dydžius. Metodikoje nekalbama apie skaičius, kainas, kubus, tonas, tai bus apibrėžta vėliau – rinkliavos nuostatuose“, – paaiškino skyriaus vedėjas.“- jei metodikoje nekalbama apie skaičius, kainas, kubus, tonas,- tai apie ka joje kalbama? ir kam ji reikalinga?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kainoms nustatyti reikia slubo vokietuko.LObistu tauta,nebezino ka daro prekybininkai ir kiti nustatinetojai*5

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Abonentinis mokestis -TRATC,karšto vandens,šalto vandens skaitiklių,dujų,,aplinkos-šaligatvių valymo,administracinis priežiūros,bendro skaitiklio,gyvatuko,kaupimo fondo-gal dar kažką neparašiau.Viską sudėjus-šokas.Mokesčiais tikrai esame pamaitinti.Viską sudedi,suskaičiuoji,prakeiki tokią sistemą,kai ta suma aplenkia pensiją ar minimalią algą.

 5. Uzsieniete parašė:

  o Jus mokescio nenorit ivesti svolaciams kurie atveza is sodu ,kitu vietoviu ir iskrato???!!! Atvaziavus pas tevus pasisveciuoti ,kas ryt matydavau kaip marozai atveza kalna siuksliu!!! kodel tevai turi uz kitus moketi?????

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Sntykis Lietuvos vidutinio uždarbio irTRATC nustatyto mokesčio paskelbimas sukeltu šoką,apie pensijos irTRATC santykį patektume į Gineso knygą.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Rancas irgi buvo davęs startą dvinarei rinkliavai-kuo tai baigėsi,beveik kaip garsiajam Lietuvos ABONEMENTUI.Vilniuje ieško naujo pirkėjo savo rūmams.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei mociute jieskotu teisybes del smeisto.ir visi eitu duot parodymus .manau kad dauguma parodymu butu ne jos naudai.dauguma yra rasoma teisybe matyt ja pazysta.pazystu siek tiek ir as.baisi moteris.del to jos tikejimo kentejo viresnioji anuke.kentejo patycias mokykloj.neturejo kiemo draugu.nei klases draugu nes mociute neleido.tegalejo bendraut tik su sektantu vaikais.ir buvo pasakyta kad tekesi tik uz sektanto vaikino.o kai anuke sulauke pilnametystes.norejo susirast drauga is paprastos aplinkos.buvo isvaryta is namu.aciu dievui.kad nepaluzo kabinos i gyvenima nagais ir ragais.jai pasiseke susirado vaikina istekejo yra laiminga.manau kad ne piragai buvo ir siai mergytei jei reikejo pasirinkt toki zinksni.na vienas dievas tezino kodel taip pasielge.o teisybes tikrai neras.anuke neis liudyt pries mociute delto kad ja visdelto augino.ir del jos garbingo amziaus.

 9. as parašė:

  Mokestis už šiukšles – vienas neteisingiausių mokesčių Lietuvoje, nes skaičiuojamas nuo buto, nepriklausomai kiek žmonių tame bute gyventų. Norisi tikėti, kad pagal naują tvarką teisingumo bus daugiau, t.y. mokės bute gyvenantys šiukšlintojai, o ne butas. Tik karti patirtis sako, kad gali būti ir kitaip – mokesčiai tiesiog išaugs.

 10. Rozalija,Mažeikiai parašė:

  As tai degancias siuksles miskelyje sudeginu, Butelius nuo alaus, skarbonkas kazkas susirenka ir beveik nieko ten ir nebelieka.

 11. Runkelis parašė:

  Girdėjau ne kartą,kad už atliekų tvarkymą moka tas pas kurį jos susidaro.Dabar moka tai“butas“,tai “solidarumo“,ar infrakstruktūros mokesčiai.Moka net ir tie kurie neturi galimybės pasinaudoti tvarkytojų paslauga{net ir mirę].Kada galėsiu mokėti už savo atliekų sutvarkymą?Prekybininkai dar neima mokesčio už įėjimą į parduotuvę ir suskaičiuoja kiek mokėti už kiekvieną prekę.Bet atliekų tvarkytojai to padaryti negali,nes jiems patogiau mus apgaudinėti.

 12. oi oi oi parašė:

  Rozalijai, Mažeikiškiai – baisu ir skaityti. Tamsta turi raudonuoti, o ne didžiuotis tuo. Tai Jūs nei vaikų nei anūkų neturite? Kas bus ateityje jei visi šitaip? Tai kam vežate į miškelį ? Kiaulė švarus iš prigimties gyvulys, tačiau mes patys žmonės ją nevalyva padarome. Tai Jūs tamsta Rozalija iš kiaulių giminės, nes pati save tokią pasidarėte?:)

 13. Rozalija,Mažeikiai parašė:

  As tai visas siuksles sudedu i maisa ir nuvezusi i miskeli iskratau. Ir jokiu problemu. Ir tai darau gal koki 10 metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto