Mikrorajono centre stovintis dvylikaaukštis jau kelias savaites kelia nerimą aplinkiniams gyventojams, tuo labiau kad ant jo sienos atsirado ženklas, draudžiantis eiti pro šalį. Namą administruojanti įmonė tikina, kad čia gyventi saugu, nes byra tik išorės apdailos plytos ir tinkas.
Kelia pavojų
Ženklas, draudžiantis eiti pro Žemaitijos g. 18-ojo namo kampą, kabo gana aukštai, todėl ne kiekvienas gali jį pamatyti. Kitokio įspėjimo apie gresiantį pavojų ar apsauginių juostų nėra.
Dėl tokios padėties sunerimo aplinkinių namų gyventojai, kuriems gana dažnai tenka eiti pro šalį. Be to, netoliese yra įrengta žaidimo aikštelė vaikams, čia stovi smėlio dėžė.
„Atšilus orams vaikai renkasi į smėlio dėžę, mažyliai ne tik joje žaidžia, bet ir laksto aplinkui. Apie pavojų įspėjančio ženklo jie tikrai nemato, todėl niekas negali būti garantuotas, kad vaikas neatsidurs toje vietoje, kur byra tinkas ir plytos“, – nerimu pasidalijo mažeikiškė Adelė.
Trūksta pinigų
Žemaitijos g. 18-ąjį namą administruojančios įmonės UAB „Tavo pastogė“ direktorė Elena Stanulienė „Santarvei“ paaiškino, kad minėtas ženklas pakabintas dėl to, kad trupa ir byra fasado tinkas ir plytos. Tačiau patiems namo gyventojams pavojaus nesą.
Pasiteiravus, ar bus kokių priemonių imtasi, kad sienos nebebyrėtų, E. Stanulienė atsakė, kad tam nėra lėšų ir situacija artimiausiu metu nesikeis.
„Jei būtų pinigų, be abejo, viską nedelsdami sutvarkytume. Bet dabar nemaža dalis Žemaitijos g. 18-ojo namo gyventojų nesusimoka už suteiktas paslaugas, o kaupiamasis fondas yra minusinis, esame bejėgiai“, – situaciją komentavo E. Stanulienė.
Tūkstantinė skola
Butų ir kitų patalpų savininkų bendrojo naudojimo objektų administratoriaus veiklos, susijusios su administruojamu daugiabučiu namu, ataskaitoje nurodoma, kad Žemaitijos g. 18-ojo namo gyventojų skola sudaro daugiau negu 86 tūkstančius litų, o kaupiamasis fondas taip pat minusinis – skola siekia daugiau nei 51 tūkstantį litų.
E. Stanulienė tikino, kad specialistai paskaičiavo, jog minėto dvylikaaukščio išorės sutvarkymas kainuotų apie vieną milijoną litų.
„Tokių pinigų mūsų įmonė neturi ir nelabai yra galimybių iš kur jų paimti“, – patikino „Tavo pastogės“ vadovė.
Rizikuoti negali
Kol kas namą administruojanti įmonė dėl finansinės pagalbos, kad galėtų namą sutvarkyti, niekur nesikreipė.
„Butai yra privatizuoti, todėl namo remontu turi rūpintis patys gyventojai ir tam ieškoti lėšų. Savivaldybė tikrai nepadės. Mes bandėm kreiptis dėl finansavimo, kuomet kilo gaisras ir sudegė elektros įranga bei kabeliai, tačiau paramos iš Savivaldybės nesulaukėm“, – prisiminė E. Stanulienė.
Kad Savivaldybė negali finansiškai prisidėti prie Žemaitijos g. 18-ojo namo gelbėjimo, „Santarvei“ patvirtino ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, kuris yra ir „Tavo pastogės“ valdybos pirmininkas.
„Savivaldybė negali būti visų bėdų užglaistytoja, nes jos kiekvienas litas yra apskaitytas ir už kiekvieną litą ji privalo atsakyti. Gal ir būtų galima svarstyti galimybę paskolinti tam tikrą sumą pinigų namui sutvarkyti, bet niekas neduos garantijos, kad šie pinigai bus sugrąžinti, todėl Savivaldybė rizikuoti negali“, – įsitikinęs S. Šiurys.
Problemos nuo pat pradžių
S. Šiurys sakėsi suprantąs ten gyvenančius žmones, bet padėti negalįs.
„Jie tarsi atsidūrė padėtyje be išeities. Gyventojų skolos auga nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių, todėl butai tampa beverčiai. Jų nebeįmanoma parduoti, nes skolos viršija jų vertę“, – situaciją komentavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Pašnekovas prisiminė, kad Žemaitijos g. 18-asis namas nuo pat pastatymo dienos buvo probleminis, nes jį statant buvo padaryta nemažai pažeidimų.
„Pirmieji namo aukštai yra suvaržyti, sutempti varžtais, kad nenugriūtų. Prieš porą metų specialistai atliko tyrimą, kurio išvadose sakoma, kad dvylikaaukštis nėra avarinis ir netrukus nenugrius. O kaip bus ateityje, sunku pasakyti, nes kol kas neturim sprendimo, kaip šį namą išgelbėti, sutvarkyti“, – samprotavo S. Šiurys.
Pateikė išvadas
Apie atliktą namo ekspertizę „Santarvei“ kalbėjo ir kitas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas. Ekspertizė buvo atlikta tuomet, kai jis ėjo „Tavo pastogės“ valdybos pirmininko pareigas.
„Žemaitijos g. 18-ojo namo ekspertizės aktas pasirašytas prieš porą metų. Jos išvados nebuvo labai gąsdinančios, nes namas nebuvo pripažintas avariniu. O rekomendacijose buvo nurodyti tik eiliniai darbai, kuriuos reikia atlikti. Tai yra apšiltinti sienas, sutvarkyti liftą ir namo fasadą, laiptinę. Apie pakartotinę ekspertizę kol kas niekas nekalba, nes tam nėra lėšų“, – tvirtinoR. Paradnikas.
Taip pat nėra lėšų ir ekspertų nurodytiems darbams atlikti.
Atsakomybės nesikrato
„Santarvei“ paklausus, kas būtų atsakingas, jei nutiktų nelaimė ir kokia atskilusi plyta ar tinko gabalas sužalotų žmogų, tiek R. Paradnikas, tiek S. Šiurys atsakė, kad visų pirma atsakomybę turėtų prisiimti namą administruojanti įmonė, tačiau nuošalyje neliktų ir Savivaldybė.
S. Šiurys apie byrantį Žemaitijos g. 18-ojo namo fasadą tikino sužinojęs tik iš „Santarvės“.
„Namą administruojanti įmonė manęs neinformavo nei apie esamą padėtį, nei apie pavojų įspėjantį ženklą“, – prisipažino pašnekovas.
Jo teigimu, vien ženklo, kad negalima eiti pro šalį, nepakanka. Todėl pažadėjo pasidomėti ir pasirūpinti, kad būtų imtasi papildomų saugos priemonių.
Stebi policija
Žemaitijos g. 18-asis namas gyventojams nerimą kelia ne tik dėl savo būklės, bet ir dėl čia klestinčio nusikalstamumo.
Policijos pareigūnai tai pripažino, tačiau, anot jų, dabartinė situacija yra šiek tiek geresnė, nei buvo prieš kelerius metus. Tuomet šiame namie buvo įsikūrę ne tik narkomanai, bet ir kvaišalų platintojai. Pareigūnų stebimų butų čia yra iki šiol.
Šiais metais Mažeikių rajono policijos komisariatas gavo devynis informacinius pranešimus dėl neramumų Žemaitijos g. 18-ajame name. Iš jų daugiausia dėl keliamo triukšmo ir buitinių konfliktų.
visų pirma iš ten priverstinai iškraustykit tuos netikelius ir dar jiems galingas baudas uždėkit,kad ir kiti tas pasekmes žinotų.Kiek pas mus tų pijokų,narkomanų,nusikaltėliu,visi tai mato tik išvadų nedaro
geru pamatu,stai ir rezultatas.Pamatu problema pasirode praejus kokiems 4metams po pastatymo. liftines laiptines pamatas nebuvo tinkamai irengtas ir pradejo sest,atsirado itrukiai sienose,kurie kasmet vis dideja. Akivaizdus statybos brokas.
Va cia tokios “garsios“ statybininkes -darbu vykdytojos Gemos Rutkauskienes darbas.
nugriauti gražiausią Žemaitijos gatvės dangoraižį!? Renovuoti jį reikia, apkalti dailylentėmis, sutaisyti seną ir įrengti dar porą liftų ir tegu tik puola gyventi ten pijokėliai. O kai nugrius, susodinti visus, atsakingus už tai valdininkus: apsivalytų tada Mažeikiai – miestas, kuriame tokie cirkai įmanomi. Išgarsėtume ne vien naftos gamykla.
namą nugriauti ir neliks vidury miesto vieno širšalyno: narkomanų, girtuoklių ir kitokių valkatų irštvos, šalia kurių normaliems žmonėms, neturiniems kur gyventi, gyventi neįmanoma. Ir kaip galima ramiai gyventi name, kuris gali nugriūti? Net ir praeiti pro jį baisu.
Turiu pasiūlymą: sukelti ten gyventi savivaldybės klerkus. Ir tegu laukia, kol namas nugrius. Ar lauks?
Galetu koki karta savivaldybes nariai peskom pasivaiksciot po mazeikius daugiau pamatytu problematisku pastatu …. vien jau koks sodu 7 medziai auga ant stogo baisu praeiti pro toki pastata kad kas neuzkristu ant galvos :)
Matyt sis namas parankus valdininkams , kad nesiima jokiu priemoniu, kitaip butu senai sutvarkyti skolininkai, bei pradetas renovuoti exstra tvarka.
Si nama reiketu griauti ir jo vietoje kokius biurus irengti ar kazka panasaus,
niekaip nesuprantu kaip gali skola virsyti buto verte ,jei savo buto verte virsyciau mane su anstoliais jau senai butu iskrauste.
Gerb. Sauliau, kodel meluojate, kad apie si nama nieko nezinote, dar pries metus buvo isplatintas prasymas visiems tarybos nariams bei miesto merui padeti isspresti sio namo lifto bei kitas problemas.
Manyčiau,kad visų pirma iš šio namo taip pat ir iš kitų namų esančius dykaduonius,skolininkus priverstinai iškeldinti,taip kaip daroma kitose europos šalyse,va tuomet tvarka ir ataskomybė tikrai bus.Dėl nusikaltimų ir girtuoklysčių,keliančių triukšmą gyventojų yra pasižymėję ne tik dvylikauščiai namai,bet ir devynaukščiai,todėl tikrai niekas neskuba kurtis gyventi į tokius gyvenamuosius namus,visi žiūri į padoresnius,daugiausia į pačio namo gyventojus.Rajono valdžia turi būtinai patvirtinti ir sugriežtinti tvarką.