Dvylikametis akordeonininkas kviečia į rečitalį

Dvylikametis akordeono muzikos virtuozas Vilius Mažeika su mokytoja Vaida Mikalauskiene. Kazimiero PAULAUSKO nuotr.

Trečiadienį Kultūros centro mažojoje salėje vyks neįprastas  renginys – savo sugebėjimus demonstruos dvylikametis akordeono muzikos virtuozas Vilius Mažeika. Jaunasis mažeikiškis visuomenei labiau pažįstamas iš televizijos projekto „2 minutės šlovės“, kur pasiekė finalą.
Labdaros ir paramos koncerto – rečitalio metu bus renkamos lėšos jaunajam virtuozui profesionaliam akordeonui įsigyti.

Akordeoną pamėgo

Vilius groti pradėjo nuo pirmos klasės: akordeonas jam atrodė išskirtinis muzikos instrumentas, tad pradėjęs groti jį greitai pamėgo.
„Ieškojom kažkokio užsiėmimo, ir juo tapo akordeonas. Šiuo instrumentu sudėtinga groti, o kai groti lengva, nėra įdomu“, – apie pasirinkimą kalbėjo jaunasis muzikantas.
Kadangi akordeonas turi būti pritaikytas grojančiajam pagal dydį, Vilius jau spėjo susidraugauti ne su vienu šiuo instrumentu.
Akordeoną mėgo ir berniuko senelis, kuris buvo savamokslis muzikantas.

Konkursuose – prizinės vietos

Didžiausiu savo pasiekimu Vilius vadina dvejus pastaruosius metus, kai teko dalyvauti šešiuose įvairaus lygio konkursuose, kur jis iškovojo prizines vietas ar net pelnė „Grand  Prix“. Vienas įsimintiniausių – tarptautinis akordeonininkų konkursas Val Tidone mieste Italijoje: ten Vilius pelnė trečiąją vietą, įsiminė ir konkursas Daugpilyje, kur laimėta pirmoji vieta.
„Grand Prix“ taip pat laimėti respublikiniame konkurse-festivalyje „Mažieji talentai 2011“, tarptautiniame akordeonininkų festivalyje „Ascoltate 2012“, toks pat laimėjimas – Žemaitijos ir Klaipėdos krašto akordeonininkų konkurse.
Daug įspūdžių ir geros patirties jaunasis muzikantas įgijo televizijos projekte „2 minutės šlovės“, kur pasirodė finale.
„Televizijoje buvau pirmą kartą, tai nemažas išbandymas. Sunkiausia buvo finale, kai prasidėjo tiesioginis eteris, tada jaudulio užteko“, – prisimena akordeonininkas.

Kūriniai vis sudėtingesni

Vilius dabar nenorėtų groti jokiu kitu instrumentu – prie akordeono jau yra pripratęs.
„Gal kada nors, kai baigsiu groti akordeonu… Bet dabar tikrai negalėčiau pasakyti, kada tai bus – gal ir niekada“, – svarstė pašnekovas.
Kūrinius jaunajam atlikėjui pagal jo galimybes parenka mokytoja Vaida Mikalauskienė: iš pradžių pati pagroja akordeonu ar pianinu ir klausia, ar patinka.
Prisimena jaunasis akordeonininkas ir pirmąjį savo kūrinį: tai buvo paprasta melodija iš aštuonių natų – „Nuo kalnelio“. Vėliau kūriniai tapo vis sudėtingesni. Vilius nebesuskaičiuotų, kiek jų iš viso buvo: dabar gali laisvai sugroti devynis solinius ir keturis kūrinius duetui. Juos groja su kolege Vitalija Nociūte.

Muzikuoja ir brolis

Per vasarą Vilius su mokytoja susitikdavo ir grodavo kartą per savaitę, dabar repeticijos vėl padažnėjo. Tenka groti ir namuose: berniukas tikino namie grojąs tyliau, kad netrukdytų kaimynams.
Kai lieka laiko, jis išeina į kiemą pažaisti su draugais krepšinį ar futbolą.
Nepralenkiamas Vilius ir su mokslais: iš visų dalykų trimestre tik dešimtukai.
„Viskas išeina kažkaip savaime, „kalti“ tikrai nereikia. Žinau, kad reikia išmokti ir išmokstu. Mokytis man nėra sunku“, – patikino „Ventos“ pagrindinės mokyklos auklėtinis.
Vyresnis už Vilių brolis yra grojęs „Yamaha“, dabar susidomėjo gitara, bet kartu muzikuoti dar nebandė.
Berniuko mama dirba mokytoja, tėtis – bendrovės „ORLEN Lietuva“ inžinierius.
Vilius sakė esąs labai dėkingas savo mokytojai V. Mikalauskienei: jei ne ji, vargu ar būtų pasiekęs tokių aukštumų – mokytoja juo labai rūpinasi, stengiasi dėl jo.

Teko persilaužti

V. Mikalauskienė apie savo auklėtinį kalba tik gerais žodžiais: Vilius yra darbštus, turi atsakomybės jausmą, – tai atėjo iš tėvų, tokie vaikui perduoti genai.
„Niekada nėra pamelavęs, niekada nėra apgavęs, žodžio laikosi bet kokiu atveju. Ką pasakau, tą padarys, dešimt kartų tikrai nereikia sakyti – tik vieną“, – berniuko savybes vardijo pedagogė.
Buvo ir persilaužimo metai, kai Vilius dalyvavo „Talentų šou“: pateko į dešimtuką, todėl reikėjo daryti įrašus. Nuėjus į studiją, Vilius grojo „Sonatiną“.
„Labai gerai atsimenu, kaip jam buvo gėda, kad daug kartų kliuvinėjo. Įrašėm tik gabaliukais. Po to grojimo studijoje kažkas apsivertė aukštyn kojom ir kitą mėnesį pradėjo dirbti, dirbti, dirbti… Rezultatas vis geryn, užduotys vis sunkyn: aš jam duodu, o jis man vis atneša ir atneša atgal. Taip mes ir žaidžiam. Prisižaidėm iki to, kad mums nebeužtenka nei to kabineto, nei to akordeono“, – situaciją nušvietė Viliaus mokytoja.

Groja studentų lygio kūrinius

V. Mikalauskienė sako, kad vaikas moraliai peraugo instrumentą. Jo fiziniai duomenys nėra tokie stiprūs, jis yra nedidelio ūgio, todėl didesnis standartinis koncertinis akordeonas Viliui netinka, reikia užsakyti individualų.
Kas tokius instrumentus gamina, vadovė jau sužinojusi. Akordeono kaina siekia 15 tūkstančių litų.
„Tokį akordeoną turi vienas Vilniuje gyvenantis jaunas akordeonininkas. Kai Vilius užsidėjo jo instrumentą, atrodė, kad tai būtų jo akordeonas: ir garsas kitas, ir instrumento valdymas visai kitas, nereikia tiek jėgos“, – pasakojo mokytoja.
Jos žodžiais, Vilius šiuo metu groja konservatorijos studentų lygio kūrinius.
„Per dvidešimt aštuonerius mano pedagoginio darbo metus tai yra pirmasis toks mokinys. Dėl to šitokios pastangos ir yra skiriamos“, – prisipažino mokytoja.
Šį mėnesį Viliaus ir dar vienos V. Mikalauskienės auklėtinės laukia prestižiniai tarptautiniai akordeonininkų konkursai Italijoje  – Castelfidaro mieste ir Romoje. Pasak mokytojos, jiems Vilius jau yra visiškai pasiruošęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto