EBPO prognozėse – apie Lietuvos poreikį reformuoti pensijų sistemą

Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė prognozes, kuriose numato, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs 2,1 proc., o kitąmet ir 2018 m. – atitinkamai 2,6 ir 2,7 proc. bei rekomenduoja sutelkti dėmesį į pensijų sistemos pertvarką ir darbo rinkos skatinimą.

Yra daug galimybių investuoti į viešąją infrastruktūrą

„EBPO Lietuvai siūlo aktyviai tęsti struktūrines pensijų, švietimo, sveikatos sistemų reformas, įgyvendinti priemones, kurios didintų darbo našumą, skatintų darbo jėgos aktyvumą ir augintų  šalies potencialą“, – sakė laikinai finansų ministrės pareigas einanti Rasa Budbergytė.
Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija numato, kad Lietuva 2017–2018 metais iš esmės laikysis neutralios fiskalinės politikos, todėl skatina investuoti į įvairių sričių sprendimus, kurie gerintų žmonių gyvenimo sąlygas.
Viešosios išlaidos turėtų būti orientuotos į paklausos didinimą – yra daug galimybių investuoti į viešąją infrastruktūrą, įskaitant geležinkelio ir vidaus vandenų transporto tinklų atnaujinimą,  rašoma EBPO prognozėse Lietuvai.

Pajamų augimo spartai įtakos turės didėsianti infliacija

EBPO pažymi, kad aukšta pajamų nelygybė gali būti sumažinta sustiprinus aktyvias darbo rinkos programas, kurios labiau atitiktų bedarbių darbo vietų poreikius.
Prognozėse atkreipiamas dėmesys į poreikį kelti ikimokyklinio ugdymo lygį, tobulinti švietimo sistemą, pritraukiant aukštos kvalifikacijos specialistus, taip pat – iniciatyvas, skatinančias sveiką gyvenimo būdą ir pirminę sveikatos priežiūrą, ypač kaimo vietovėse.
Prognozuojama, kad augantis darbo užmokestis palaikys vidaus vartojimo lygį, o namų ūkių disponuojamų pajamų augimo spartai įtakos turės didėsianti infliacija.
EBPO prognozuoja, kad Lietuvos ūkis greičiau augs 2017 ir 2018 metais, o eksportas palaipsniui stiprės, atsigaunant kitoms rinkoms. Taip pat eksportą augins investicijos į infrastruktūrą, kuri pagerina Lietuvos jungtis su pagrindinėmis rinkomis.
Tarp ekonomikos augimo rizikų – neapibrėžtumas dėl „Brexit“ ir Europos Sąjungos sankcijų Rusijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto