Egzaminų rekordas: 31 šimtukininkas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šią savaitę paaiškėjo paskutinieji 2015-ųjų metų brandos egzaminų sesijos rezultatai. Šiemet rajono mokyklas baigia 760 abiturientų. 

Šiemetinės brandos egzaminų sesijos rezultatus švietimo specialistai įvardija „rekordiniais“, mat iš viso 31 Mažeikių Merkelio Račkausko, Gabijos ir Viekšnių gimnazijų abiturientas pelnė  aukščiausius – šimto balų – įvertinimus iš įvairių mokomųjų dalykų egzaminų.

Geri egzaminų rezultatai

Dar gegužės mėnesį žurnalas „Reitingai“ buvo paskelbęs Lietuvos rajonų, kuriuose geriausiai teikiamos švietimo paslaugos, dešimtuką. Mažeikių rajonas šiame sąraše – aštuntas.
Toks reitingas buvo paskelbtas išanalizavus 2013–2014 metų moksleivių laikytų egzaminų rezultatus. Reitingų sudarytojai tyrimui naudojo duomenis iš suvestinių, kurias mokyklos pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai bei Nacionaliniam egzaminų centrui.
Tai, kad Mažeikių rajone mokymuisi sudarytos palankios sąlygos, patvirtina ir šiemetiniai abiturientų laikytų egzaminų rezultatai.

Gražios istorijos kūrėjai

Ketvirtadienio popietę aukščiausius egzaminų rezultatus pelnę gimnazistai tradiciškai buvo pakviesti į Savivaldybę.
Priėmime meras Antanas Tenys bei Švietimo skyriaus vadovas Apolinaras Stonkus bendravo su jaunuoliais ir apdovanojo juos padėkos raštais bei knygomis apie Mažeikių rajoną.
Kalbėdamas apie abiturientų pasiekimus meras pastebėjo, kad geri egzaminų rezultatai yra ne tiek sėkmės, kiek dvylikos metų kantraus, nuoseklaus darbo rezultatas.
Pasak Savivaldybės vadovo, 2015-ieji įeis į istoriją kaip Mažeikių rajonui „rekordiniai“ metai.
„Tą istoriją sukūrėte jūs, mat tiek daug šimtukų rajono abiturientai niekada nebuvo gavę. Neabejoju, kad tiems, kas puikiai mokėsi čia, gimnazijose, gerai seksis siekti aukštojo mokslo, o ateityje ir dirbti“, – pasidžiaugė A. Tenys.
Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Egzaminų rekordas: 31 šimtukininkas”

 1. Palyginus parašė:

  Palyginti su kitais Lietuvos miestais, šimtukininkų priėmimas, pagerbimas ir paskatinimas Mažeikiuose apgailėtini.

 2. Mazeikiuose parašė:

  Geras darbas yra valyt dulkes nuo vaskiniu figuru savivaldybeje arba kokiam butu ukyje linksminti bosa…

 3. Komentatorius parašė:

  Tas raudonasis socialdemokratas kiekvienais metais gieda tą patį: grįžkit į Mažeikius. O aš kiekvienam sakau – negrįžkit niekada, nebent per tėvų laidotuves, daugiau čia jūsų nereikia. Ne tam puikiai mokėtės, kad sugrįžtumėt į Mažeikius. Pasaulis atviras, naudokitės tuo. O čia yra daug puikių partinių galvų ir tarpkojų, kurie vieni kitiems puikiai dirba ir džiaugsmą teikia.

 4. :)) parašė:

  Rekordas…i rajona gryzo net 5 mazeikieciai su raudonais diplomais baige aukstasias. Vel prikulsime daugiau nei pernai :)) O jei rimtai kas keiciasi nuo simtukininku skaiciaus? Gal premiju dydis pedagogams? Idomu butu suzinoti kur yra ir ka veikia paskutiniu 10 metu simtukininkai? Kad tarp ju yra puikiu specialistu atsidavusiu savo lyderiui kokioje partijoje tikiu,o kur dar?

 5. To bumbum parašė:

  Mano komentare nebuvo kalbama nei apie tuos zmones,nei apie Bill’us Gates’us,tuo labiau niekas ju nevadino asocialiais.Savo fantazijos vaisiu prasau nekrauti man. Be to Jusu mastymas labai sokinejantis i krastutinumus,nuo asocialu iki geniju,paziurekite i tuos kas stovi tarp ju. Gaila,kad Jus nesupratote (matomai vertinate atmintini mokymasi,kuris dar labai gajus Lietuvoje),bet as norejau pasakyti,kad svietimo sistema neugdo individualybes,individa ispraudzia i rema ir nebandyk iseiti is jo ribu.Iseisi nebusi simtukininkas,nes neatsakysi pagal vadoveli.O kas yra vadovelis? Tai kazkokio asmens nuomone,supratimas apie vadovelyje aprasyta dalyka (nekalbu apie tiksliuosius mokslus).Tai kodel besimokantis asmuo turi atkartoti pries pvz. 10 metu parasiusio vadoveli asmens nuomone? Pasaulis keiciasi,deja. Kalbu is savo patirties,kai viename universitete egzaminui pasiruosiau is kito universiteto medziagos,plius savo supratima pridejau ir destytojos atsakymas buvo; jus pasiruosete egzaminui ne is mano pateiktos medziagos:) Aciu,viso gero tariau tai istaigai. Po keletos metu negalejau patiketi studijuodamas uzsienyje,kokia laisve suteikiama studentams ir kokios galimybes yra savarankiskai tobuleti. Keista,kad sistemos kritika priimama asmeniskai,turbut taip suaugta su sistema,kad jos kritika lygi konkretaus asmens kritikai. Aisku gaila,bet visi taip pat mato,kad Lietuvos jaunimas lenkia ES savo issilavinimu,bet Lietuva su savo ekonomika yra islaikytine.Ja islaiko ES parama ir emigrantu pinigai.2014 metais emigrantai oficialiai parsiunte 4 mlrd. kas yra 25% visu ismoketu Lietuvoje atlyginimu. Pvz. 2013 metais is 36 mlrd. Lietuvos biudzeto buvo 7.5mlrd. ES parama,t.y. beveik 21% biudzeto. Kodel tokie issilavine zmones nesugeba saves islaikyti? Gal tikrai kazkas negerai su tuo svietimu Lietuvoje? Niekas nesako,kad tie simtukininkai yra blogis,bet ju sugebejimai yra nukreipiami ne visai tinkama linkme,jie gal sugadinami sistemos,nes faktai kalba patys uz save. Prie ko cia milijonieriai ir Facebook’as? Pasitycioti proto daug nereikia,bet pabandyk mastyti. Sekmes Tau ponas/ia „bumbum“.

 6. bumbum parašė:

  Pirmasis komentatoriau, speju esi vienas is tu „Bill Gates nebaige universiteto, o dabar valdo pasauli“ zmoniu. Sekmingi zmones mokosi visa gyvenima ir daugiau uz kitus, jei manai, kad bet kokios zinios trukdo sekmei ir apskritai leidi sau daryt tokias bendras prielaidas man iskart atrodai kaip idiotas. Ka tu zinai apie situos zmones? Manai, kad nors vienas is ju yra antisocialas moksliukas, kuris stengesi del skaiciaus atestate? Net jeigu ir taip, kaip tau geru akademiniu pasiekimu suteikiama galimybe studijuoti ir dirbti su sviesiausias musu laikmecio protais gali atrodyti nenaudinga? Grizk i savo milijonieriaus puslapius facebooke ir sekmes „kazka sukurti“ :) Manau visi puikiai suvokia, kad ne tv ziurint dideja sekmes sansai. Individualus ar institucinis mokymas(is) – vienintelis zmoniu tobulejimo kelias.

 7. Rita parašė:

  Mažeikiečiai visada buvo gabūs mokslui, džiugu, kad niekas nepasikeitė. Prieš 40 metų tik 3 iš mūsų klasės neįstojo į institutus. Kai mažeikiečiai atvažiuodavo stoti i KPI, dėstytojai sakydavo, jog mažeikiečius galima net be egzaminų priimt.

 8. Simtas parašė:

  Pensininke Jolanta, tiesiog privalau manyti, jog darote kazkoki lyginima su zmonemis, „PRASIMUSIAIS“ be akademiniu etc. ziniu. What the f*ck :D nezinau, koks ribotas jusu pasaulio suvokimas, bet manau, kad laaabai ribotas. Sovietinis soc. statuso palikimas akivaizdziai plusta jusu komentare, linkiu jusu underachieveriam anukam newageslavint Norvegijoj ir bent kaip nors prisideti prie Lietuvos ateities.

 9. Vieno iš jų mama parašė:

  Kodėl kai kurie žmonės, kaip tikri lietuviai, vietoj to, kad pasidžiaugtų šiais vaikais, ieško būdų, kaip juos įskaudinti. Kodėl esame tokie pikti ir nemokame džiaugtis. Niekas nesikeičia ir nepasikeis, jei nesikeisime patys. Blogai, kai žmogus (Pensininkė Jolanta), kuris nepažįsta šių vaikų, rašo apie juos tokius komentarus. Gal ne visi iš jų mokslus „kalė“, nes to nereikėjo, bent jau mano vaikui. Todėl nelinkėkite jiems blogo, o geriau palinkėkite sėkmės. O jums, ponia Jolanta, linkiu Dievo palaimos.

 10. Buvusi mokytoja parašė:

  Skaitydama visus šimtukininkus, atradau savo mokinio pavardę „MANTAS JASUTIS“. Džiaugiuosi ir sveikinu buvusį mokinį ir tėvelius. Sėkmės studijose.

 11. Pensininkė Jolanta parašė:

  Dabar džiaugiasi, o kai reikės tas iškaltas žinias gyvenime parodyti, tai bus liūdna. Deja, bet tokia realybė. Vienas, kitas iš 31 „prasimuš“ gyvenime….

 12. Atsakymas parašė:

  Švietimo sistemos aukos? Ar jūs pažįstate bent vieną iš šių šimtukininkų? Jei taip, kas jums leidžia daryti išvadas apie juos visus?

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip suprasti: ar 31 šimtukininkas, ar 31 šimtukas?

 14. Kas is tu parašė:

  simtukininku? Jie yra tokios svietimo sistemos aukos,vaiksciojancios enciklopedijos pilnos teorijos. Istos i aukstaja,ten vel kals mintinai ir po jos baigimo arba i biudzetine istaiga,arba….niekas darbo neduoda:) Lietuvoje gal 80% jaunimo su aukstuoju,o ka jie sukuria,ka jie pasiulo pasaulio rinkoms,ka jie uzdirba? Vaziuoja i UK McDonald’s „mokytis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto