Egzaminų startas – dviem savaitėmis anksčiau nei pernai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien valstybiniu bei mokykliniu lietuvių kalbos egzaminu prasidėjo 2020–2021 metų pagrindinė brandos egzaminų sesija.
Mažeikių rajone lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė apie pusė tūkstančio abiturientų.

Egzaminų trukmė ilgesnė

Šiųmetė brandos egzaminų sesija prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau nei pernai.
Šiuo paankstinimu siekiama, kad neužsitęstų abiturientų darbų taisymas bei vertinimas, o paskui – ir stojimo į Lietuvos kolegijas bei universitetus procesai.
Be to, šiemet visų dalykų egzaminams laikyti yra skirta 15 minučių ilgiau, nei būdavo įprasta ankstesniais metais.
Moksleiviai, šiandien laikę valstybinį arba mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, trečiadienį laikys valstybinius biologijos, o penktadienį – informacinių technologijų egzaminus. Kitą savaitę jaunuolių laukia anglų ir vokiečių kalbų bei geografijos valstybiniai egzaminai.
Šiandien prasidėjusi brandos egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną fizikos valstybiniu egzaminu.
Vėliau, liepos 5–20 dienomis, vyks pakartotinė sesija.

Vertinti pradės dar šią savaitę

Norint įgyti brandos atestatą, mokinys privalo išlaikyti bent dviejų dalykų egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Daugiausia galima laikyti 7 brandos egzaminus. Į egzaminų centrus turi teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.
Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino trukmė šiemet – 4 valandos ir 15 minučių.
Pirminėmis žiniomis, šiemetinio egzamino metu abiturientams buvo siūloma rašyti literatūrinius ir samprotaujamuosius rašinius temomis: Kaip elgiamasi grėsmės akivaizdoje? (Vincas Krėvė, Balys Sruoga); Kas viešinama, o kas pasiliekama sau? (Vincas Mykolaitis-Putinas, Šatrijos Ragana); Tėvo vaizdinys literatūroje.
Egzaminų organizatoriai skelbia, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamino darbai bus pradėti vertinti penktadienį, o rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 16 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto