Eidami „Atminties keliu“ Lietuvos moksleiviai prisimins žydų genocido aukas

Pilietinė akcija „Atminties keliu“. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Rugsėjo 23-iąją per 100 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir švietimo įstaigų, pakviestų Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos, prisimindamos per holokaustą sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, dalyvaus pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“.
Įvairiose Lietuvos vietose moksleiviai eis į žydų žudynių vietas tais keliais, kuriais šie buvo varomi į paskutinę savo kelionę.

Tokius minėjimo renginius visoje Lietuvoje Tarptautinė istorinio teisingumo komisija inicijuoja nuo 2003 metų.
Rengdamiesi minėjimui, moksleiviai taip pat vykdė ir kraštotyrinę veiklą – rinko informaciją apie savo miestų ir miestelių gyventojus žydus, jų papročius, tradicijas, kaip jie gyveno, kuo užsiėmė. Surinktą informaciją jie aptars minėjimo renginiuose, o eidami į žudynių vietas nešis akmenis su užrašytais vardais, kuriuos patys surado ir kurie primins apie gyvenusius ir nužudytus vietos žydus.
Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktoriaus Ronaldo Račinsko nuomone, būtina, kad moksleiviai, mokydamiesi savo krašto istoriją, tarp skaičių ir faktų matytų konkrečius gyvus veidus. Pasak R. Račinsko, vykdydami švietimo veiklą ir inicijuodami atminimo renginius, stengiamės formuoti žiniomis paremtą objektyvų ir kritišką, bet tuo pačiu metu žmogiškai jautrų, netgi emocionalų ir vertybiškai orientuotą santykį su savo šalies istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto