EK narys paragino sutvarkyti dviračių trasos ruožą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo (Eltos)

Lietuvoje apsilankęs Europos Parlamento narys Michaelis Crameris domėjosi mūsų šalyje vystomu tarptautiniu dviračių „Euro Velo 13“ projektu.
Svečias pastebėjo, kad dviračių takai pajūryje – puikūs, tačiau atkreipė dėmesį į nesutvarkytą kelių kilometrų ruožą tarp Šventosios ir Liepojos.

„Euro Velo“ projektas – tarptautinė dviračių trasa, pradėta įgyvendinti prieš vienuolika metų. Tokį projektą vykdo 20 valstybių, iš kurių 15 priklauso Europos Sąjungai.
Apie 10 tūkst. kilometrų trasa prasideda prie Barenco jūros Norvegijoje, eina palei Suomijos ir Rusijos valstybių sienas, Baltijos pajūriu iki Vokietijos ir baigiasi prie Juodosios jūros ties Turkija ir Bulgarija.
„Euro Velo“ trasoje yra 14 vaizdingų maršrutų. Per Lietuvą einanti, pasak M. Cramerio, – ilgiausia ir svarbiausia. Jis pastebėjo, kad dviračių takai pajūryje – puikūs, tačiau atkreipė dėmesį į nesutvarkytą kelių kilometrų ruožą tarp Šventosios ir Liepojos. Kelias nepažymėtas ir labai smėlingas.
„Lietuva ir Latvija turėtų kooperuotis ir sutvarkyti tą 3–4 km ruožą, nes tai – puikus ruožas palei jūrą. Juolab žinant, kad iš dviračių turizmo šalys gali uždirbti 3 kartus daugiau nei iš automobilių turizmo“, – ragino Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas.
Geriausiai dviračių takai išvystyti Kauno apskrityje, Žemaitijoje ir pajūryje. Dar Lietuvoje reikia nutiesti apie 200 kilometrų, kad visi takai būtų sujungti į vieną bendrą dviračių trasą.
Tai, pasak Susisiekimo ministerijos departamento direktoriaus Gražvydo Jakubausko, galima būtų įgyvendinti per penkerius metus.

One Reply to “EK narys paragino sutvarkyti dviračių trasos ruožą”

  1. Runkelis[ant dviracio] parašė:

    Butu gerai,kad tas ponas paziuretu Naftininku g.taka.Musu ponams jis tinka.[Tikriausiai vaziuoja tik masinom]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto