Ekonominės krizės atveju dalinio darbo išmokas darbuotojams mokės „Sodra“

Nuotrauka iš LR Vyriausybės archyvo

Vyriausybė patvirtino  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtus Dalinio darbo išmokos nuostatus.

Naujos redakcijos Nedarbo socialinio draudimo įstatyme reglamentuota nauja – dalinio darbo išmoka. Numatoma, jog Vyriausybei kuriame nors šalies regione ar ūkinės veiklos sektoriuje paskelbus krizinę ekonominę situaciją, šią išmoką darbuotojams mokės „Sodra“.
Taip pat nuostatuose numatyta darbdavių kreipimosi į „Sodrą“ dėl šios išmokos skyrimo tvarka, jos apskaičiavimo, skyrimo ir mokėjimo, mokėjimo sustabdymo, nutraukimo ir atnaujinimo tvarka bei dokumentų ir duomenų, susijusių su dalinio darbo išmokomis, saugojimo tvarka.
Darbdavys galės kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių tik tuo atveju, kai dėl svarbių ekonominių priežasčių, objektyviai esančių tam tikroje teritorijoje ar ūkinės veiklos sektoriuje ir pripažintų tokiomis Vyriausybės, darbdavys negalės suteikti darbuotojams darbo ir bus grupės darbuotojų atleidimo iš darbo prielaidos.
Darbdavys „Sodrai“ turės pateikti sunkią ekonominę situaciją pagrindžiančius dokumentus: paskutinio ketvirčio finansinių ataskaitų rinkinį, dokumentus, patvirtinančius per paskutinį ketvirtį sumažėjusią apyvartą, darbų ar paslaugų apimtį, dokumentus, patvirtinančius, kad darbdavys dėl grupės darbuotojų atleidimo konsultavosi su darbo taryba arba, kai jos nėra, – darbdavio lygmeniu veikiančia profesine sąjunga, bei prašyme motyvuotai aprašyti susiklosčiusias aplinkybes.
„Sodros“ teritorinis skyrius įvertins darbdavio prašymą, pateiktus dokumentus ir išvadas pateiks „Sodros“ tarybai. Gavęs „Sodros“ teigiamą išvadą dėl dalinio darbo išmokos skyrimo, darbdavys priims sprendimą dėl dalinio darbo nustatymo, o „Sodra“ to darbdavio darbuotojams mokės dalinio darbo išmoką.
Ši tvarka įsigalios nuo liepos 1-osios.

Parengta pagal LR Vyriausybės kanceliarijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto