Eksministras – tarp pretendentų į ligoninės vadovus

Antradienį paaiškėjo pretendentai, norintys eiti Mažeikių ligoninės vyr. gydytojo pareigas. Dokumentus pateikė keturi asmenys.
Jau dabar atsiskleidžia kai kurių politikų, norinčių šiame poste matyti vieną ar kitą asmenį, interesai. Savivaldybės vadovai tikina mąstantys, kaip padaryti, kad konkursas būtų kiek įmanoma skaidresnis.PASKYRIMAS BUVO NETEISĖTAS
Buvusį ligoninės vyr. gydytoją Vilhelmą Džiugelį išrinkus Mažeikių savivaldybės meru, ligoninės vadovu buvo paskirtas Gintaras Berenis. Šį Savivaldybės tarybos sprendimą užprotestavo Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje Algimantas Čepys. Motyvas – šioms pareigoms užimti būtinas viešasis konkursas arba kvalifikacinis egzaminas. Savivaldybės taryba buvo priversta atšaukti savąjį sprendimą, o G. Bereniui pavedė laikinai eiti šias pareigas.
Savivaldybės personalo tarnybos vedėja Aleksandra Lukošaitienė „Santarvei“ sakė, kad antradienis buvo paskutinė pretendentų dokumentų pristatymo diena.
Nors vedėja griežtai atsisakė atskleisti pretendentų pavardes, „Santarvės“ žiniomis, dokumentus pateikė dabartinis ligoninės vyr. gydytojas G. Berenis, vyr. gydytojo pavaduotoja Rasa Mačiulienė, ligoninės auditorius Albinas Lidžius bei buvęs laikraščio „Būdas žemaičių“ direktorius, gydytojas Sigitas Kaktys.
Pagal Mažeikių rajono savivaldybės tarybai pavaldžių asmens sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų vadovų pareigoms užimti nuostatus, konkursas turi įvykti per mėnesį nuo paskutinės dokumentų priėmimo dienos, tai yra lapkričio 12 d. Konkursą laimėjusį kandidatą turės tvirtinti Taryba.
Dabar Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu turi būti sudaryta viešojo konkurso komisija. Komisijos pirmininkas bus pats Savivaldybės administracijos direktorius. Nariai: 3 administracijos darbuotojai bei gydytojų profesinės sąjungos atstovas.
A. Lukošaitienė paaiškino, kad, iškilus neaiškumams, komisija turi teisę pretendentą pakviesti pokalbio. Jeigu kuris iš kandidatų neatitiks kvalifikacinių reikalavimų ir negalės dalyvauti konkurse, jam apie tai bus pranešta raštu.
Vienas iš pagrindinių reikalavimų – penkerių metų administracinio darbo stažas. „Santarvės“ žiniomis, šio reikalavimo neatitinka vienintelis pretendentas – G. Berenis.

NORS IR FRONTAS, TAČIAU TROKŠTAMAS
Dabartinis vyr. gydytojas G. Berenis „Santarvei“ sakė, kad pastaruoju metu ligoninė yra tapusi politikų fronto linija, praeinanti tarp „kairiųjų“ ir „dešiniųjų“. Pretendentai tai žino, todėl, „Santarvės“ žiniomis, kai kurie pradėjo derybas su politikais, tikėdamiesi, kad šie padės laimėti konkursą. Beje, Savivaldybės vadovai kai kurių kandidatų nenorėtų matyti ligoninės vadovo kėdėje.
Nors A. Lukošaitienė patikino, kad visi Savivaldybėje vykstantys konkursai yra skaidrūs, administracijos direktorius Bronius Kryžius pripažino, kad galima surasti įvairių niuansų. Jis neneigė, kad prieš konkursus koalicijos partneriai bando daryti įtaką komisijai.
„Man, kaip administracijos vadovui, ypač svarbu, kad šis konkursas vyktų skaidriai. Iš tikrųjų tas klausimas yra labai aštrus. Manau, kad vienas iš sprendimo būdų – kviesti stebėtojus. Be to, reikia labai gerai peržiūrėti pretendentų pateiktą medžiagą, kad nekartotume ankstesniųjų konkursų klaidų“, – aiškino administracijos direktorius.

ATSAKOMYBĖ TENKA ORGANIZATORIAMS
Netikėta ir nelabai malonia staigmena kai kuriems Savivaldybės vadovams tapo S. Kakčio sprendimas dalyvauti konkurse. Pats pretendentas „Santarvei“ sakė nenorįs iš anksto daryti prielaidų apie galimą komisijos šališkumą. Jo nuomone, atsakomybę dėl skaidrumo turi prisiimti konkurso organizatoriai.
„Ligoninėje yra daug problemų, kurias reikia spręsti. Savivaldybės administracija bei konkurso komisija tampa atsakinga už tų problemų sprendimą: arba prisiima tą atsakomybę, arba ignoruoja. Nenoriu svarstyti, kas būtų, jeigu būtų. Manau, kad meras taip pat yra susirūpinęs ligoninės padėtimi. Šis konkursas ir jam yra išbandymas bei atsakomybės prieš Tarybą prisiėmimas“, – svarstė gydytojas.
Paklausus, ar konkurso rezultatams neturės įtakos baudžiamoji byla, kurioje jis yra įtariamas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi ir viršijęs jam suteiktus tarnybinius įgaliojimus parduodant „Mažeikių naftą“, tai yra padaręs nusikalstamą veiką, S. Kaktys pareiškė, kad klausimas yra nekorektiškas.
Pasak jo, Konstitucijoje yra apibrėžta, kad kol teisiškai nėra įrodyta asmens kaltė, tol jis, kaip pilietis, turi teisę dalyvauti visuose konkursuose.

Nuotr. iš redakcijos archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto