Per mėnesį, lyginant gegužės ir balandžio mėnesių duomenis, eksportuotų prekių kainos sumažėjo 0,6 procento, o importuotų prekių – padidėjo 0,2 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Kas lėmė kainų pokyčius?
Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką padarė 2,6 procento sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 3,9 – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 5,6 procento – metalinių gaminių, išskyrus mašinas ir įrangą, kainos ir 1,9 procento padidėjusios žemės ūkio produktų, 2,5 procento – drabužių kainos, – nurodoma Statistikos departamento pranešime spaudai.
Bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 1,2 procento padidėjusios žalios naftos ir gamtinių dujų, 7,4 – elektros, 0,5 procento – variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių kainos ir 3,5 procento sumažėjusios žemės ūkio produktų, 0,9 procento – maisto produktų kainos.
Pokyčiai per mėnesį
Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai sumažėjo konstrukcinių metalinių gaminių kainos – 8,1 procento, plataus vartojimo elektroninės įrangos – 7,6, variklinių transporto priemonių – 6,5 procento, o padidėjo elektros – 6,5 procento, grūdų malimo produktų, krakmolo ir krakmolo produktų – 6 procentais, kompiuterių ir išorinės įrangos – 4,6 procento – kainos.
Iš importuotų prekių daugiausia pabrango kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 3,9 procento, metalo formavimo įranga ir staklės – 3,6, variklinių transporto priemonių kėbulai, priekabos ir puspriekabės – 2,2 procento, o atpigo žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 7,7 procento, pieno gaminiai – 5,8, žemės ūkio daugiamečiai augalai – 5,2 procento.
Pokyčiai per metus
Per metus, lyginant gegužės mėnesių duomenis, eksportuotų prekių kainos sumažėjo 2,9 procento, importuotų prekių – 2,6 procento.
Iš eksportuotų prekių ypač atpigo plataus vartojimo elektroninė įranga – 15,7 procento, variklinės transporto priemonės bei pagrindiniai chemikalai, trąšos ir azoto junginiai, pirminis plastikas ir sintetinis kaučiukas – po 14,5 procento, o pabrango tabako gaminiai – 12,9 procento, obliuotoji pjautinė mediena – 11,6, ir avalynė – 11,5 procento.
Iš importuotų prekių daugiausia atpigo pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai – 20,7 procento, kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 16,4, žemės ūkio vienmečiai augalai – 13,8 procento, o pabrango metalo formavimo įranga ir staklės – 10,1 procento, padarinė mediena – 5,4, variklinės transporto priemonės – 3,5 procento.
kažkaip nesumisliju,kaip tas eksportuotas prekes sugebam nusipirkti?…