Ekstremaliai situacijai išleidžiamus pinigus kontroliuos politikai

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Penktadienį pirmą kartą savivaldos istorijoje Savivaldybės tarybos posėdis vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesumažino aistrų, aštrių diskusijų. Ypač netrūko replikų, žodžiavimosi ir net kaltinimų, aptariant Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo pinigus.

Tarybos daugumos balsų pakako, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervas būtų papildytas 195 tūkst. eurų. Tačiau ateityje tokį rezervą valdanti Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė turės tartis, kam išleisti pinigus, – derinti tai su Savivaldybės mero sudaryta darbo grupe, kurioje dirbs visų tarybos komitetų pirmininkai.
Metų pradžioje tvirtinant biudžetą, tokiam rezervui buvo skirta 5 tūkst. eurų. Ekstremali situacija dėl koronaviruso pakoregavo rezervo lėšų poreikį, apytiksliais skaičiavimams, infekcijos plėtrai suvaldyti jau išleista beveik 150 tūkst. eurų.
Prašymas padidinti rezervą sukėlė daug diskusijų jį svarstant komitetuose. Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui ir administracijos direktorei L. Nagienei buvo įteiktas visų penkių tarybos komitetų pirmininkų pasirašytas raštas – politikai pageidavo sulaukti daugiau informacijos dėl prašomos sumos.
Gauti atsakymai, dokumentai neišsklaidė kai kurių abejonių. Todėl aršios diskusijos virė ir tarybos posėdyje. Kai kurie politikai L. Nagienę kaltino išlaidavimu, pateikdami pavyzdžius, kad kitose savivaldybėse grįžusieji saviizoliacijai buvo apgyvendinti ir maitinami pigiau, pas mus vieno žmogaus apgyvendinimas parai kainavo net 35 eurus, maitinimas – 15 eurų be PVM.
Kontrolės komiteto pirmininkė Rūta Matulaitienė informavo, kad gautą medžiagą, dokumentus apie išlaidas koronaviruso prevencijai perduos Audito ir kontrolės tarnybai, kad ši įvertintų lėšų panaudojimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto