Elektra bus įvedama greičiau, o rūpesčių vartotojams – mažiau

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Elektra naujiems klientams bus įvedama dar greičiau ir paprasčiau.
Tai numato Energetikos ministro įsakymu atnaujinta elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų tvarka.

Pagerins Lietuvos įvaizdį

Skaičiuojama, kad dėl šių pakeitimų vidutinė elektros įvedimo trukmė sutrumpės dešimčia kalendorinių dienų.
„Siekiame, kad energetika tarnautų vartotojams ir stiprintų valstybę. Naujoji tvarka ne tik padės supaprastinti elektros įvedimo procedūras bei sumažinti administracinę naštą, bet ir pagerins Lietuvos įvaizdį investuotojų akyse“, – kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.

Siekti dar aukštesnių reitingo pozicijų

Naujojoje tvarkoje numatyta, kad elektros energijos skaitikliai naujiems klientams bus įrengiami per tris darbo dienas, o ne penkias, kaip iki šiol. Bendra rangos darbų atlikimo trukmė kai kuriais atvejais sutrumpės penkiomis dienomis.
„Aiškesnis, sklandesnis ir spartesnis elektros įvedimo procesas yra viena svarbiausių mūsų strateginių krypčių. Atnaujinta tvarka reiškia ne tik daugiau patogumo mūsų būsimiems klientams, bet ir galimybę toliau stiprinti tarptautinį Lietuvos konkurencingumą.
Pasaulio banko sudarytame šalių verslo sąlygų reitinge „Doing Business“ pagal elektros įvedimo rodiklį pernai pakilę į 54 vietą, turime visas sąlygas siekti dar aukštesnių pozicijų ir taip didinti šalies patrauklumą investuotojams“, –  teigė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Liudas Liutkevičius.

Mažės administracinė našta

Atnaujinus prisijungimo prie elektros tinklų tvarką nustatantį teisės aktą, panaikinta sąlyga, kad komerciniai klientai gali būti prijungiami prie skirstymo tinklo tik pristatę elektros energijos tiekimo sutartį. Tokiu būdu mažėja administracinė našta, nes elektros energija galės būti pradėta tiekti greičiau, taikant garantinį tarifą, kol verslo klientas pasirinks elektros energijos tiekėją. Mažinamas ir kitų reikalaujamų dokumentų kiekis.
Be to, daliai verslo klientų bus galima pagreitinti prisijungimą prie elektros tinklų dėl paprastesnių pirkimo sąlygų. Naujoje tvarkoje numatoma, kad kiekvienu atveju nebereikės organizuoti atskirų viešojo pirkimo procedūrų, kurios vidutiniškai užtrunka apie 80 kalendorinių dienų. Vietoje to prijungti įrenginius ir įvesti elektrą galės ilgalaikiai ESO rangovai. Be to, pagal naująją tvarką ESO suteikta galimybė rengti elektros įvedimo projektus ne tik privatiems, kaip iki šiol, bet ir verslo klientams, kurių bendras galios poreikis neviršija 500 kW.

Terminą tikimasi dar sutrumpinti

Remiantis Pasaulio banko šalių verslo sąlygų reitingo „Doing Business“ duomenimis, elektros įvedimo trukmė verslo klientams Lietuvoje pernai, palyginti su 2014 metais, trumpėjo 42 kalendorinėmis dienomis iki 95 dienų.
Šiemet šį terminą tikimasi sutrumpinti dar apie 15 dienų.

Reklama: elektros skydai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto