Elektroninis dienynas: greita, prieinama, patogu

Tėvai patenkinti – jie gali nuolat kontroliuoti vaiko mokymosi procesą ir rezultatus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lietuvoje auga mokyklų susidomėjimas elektroniniais dienynais, Mažeikių rajone ne viena švietimo įstaiga taip pat jau turi įdiegusi arba ruošiasi įdiegti popierinę pažymių knygelę pakeisiantį elektroninį variantą.
Naujoves teigiamai vertina ne tik mokyklų vadovai ir tėvai, bet ir patys mokiniai.

Keičia popierinį variantą

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė, kad šiemet elektroniniu dienynu naudosis jau per 1000 Lietuvoje veikiančių mokyklų, kai prieš ketverius metus šią naujovę buvo įgyvendinusios tik 12.
Pranešime teigiama, kad elektroninio dienyno, kaip ir popierinio dienyno, pagrindinė funkcija – kaupti duomenis apie mokinių mokymosi pasiekimus: fiksuoti pažymius, lankomumą, pamokų turinį.
Pasak švietimo specialistų, mokinių tėvai gali operatyviai stebėti, kaip jų vaikui sekasi mokykloje, gauti mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus.
Pereinant prie elektroninio varianto sumažėja darbo krūvis ir mokytojams – nebereikia tikrinti ar pildyti popierinių mokinio pasiekimų knygelių, greičiau galima paruošti klasės ataskaitas ir kita. Manoma, kad inovacija skatina mokyklas aktyviau taikyti informacines komunikacines technologijas ir kitose mokyklos gyvenimo srityse.

Mokyklos domisi

Ministerijos pranešime teigiama, kad Lietuvoje elektroniniu dienyno variantu naudojasi per 80 procentų mokyklų.
Mažeikių savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus žiniomis, Mažeikių rajone dar nėra pasiektas toks aukštas skaičius, tačiau jau nemažai mokyklų naudoja ar ruošiasi naudoti elektroninį dienyną.
„Praeitais metais 5 rajono mokyklos naudojosi elektroniniu pažymių knygelės variantu, daugiausia gimnazijos“, – teigė skyriaus vadovas, kuris, be kita ko, pridūrė, kad šios naujovės įgyvendinimu domisi pagrindinės ir net pradinės mokyklos.
Įsidiegti elektroninį dienyną mokyklose siūlo Švietimo skyrius, tačiau, pasak skyriaus vedėjo, tai yra pačių mokyklų apsisprendimo reikalas.
Specialisto nuomone, elektroninė pažymių knygelė visų pirma naudinga dėl jos operatyvumo, be to, iškart matomi visi duomenys apie mokinį, veiklą mokykloje, tad viskam sparčiai tobulėjant, popierinis variantas bus išstumtas.
Skyriaus vedėjas pastebėjo, kad sunkiau sekasi kaimo mokykloms, kur ne visų mokinių tėvai turi prieigas prie interneto.

Tėvams patogu

Mokinio, besimokančio elektroninį dienyną naudojančioje mokykloje, mamos nuomone, elektroninis pažymių knygelės variantas yra gerokai patogesnis, nei popierinis.
„Bet kada gali prisijungti ir pažiūrėti, ar vaikas yra mokykloje“, – teigė mama ir pridūrė, kad esant šiai sistemai neįmanoma nieko nuslėpti: nei prastesnio pažymio, nei vėlavimo į pamokas.
Pašnekovė teigė nemananti, kad nuolatinis rezultatų stebėjimas sukelia stresą vaikui. Jos dukra mokyklą baigusi anksčiau ir turėjusi įprastą pažymių knygelę, tačiau tėvai kiekvieną vakarą domėdavosi, kaip sekėsi.
Mamos nuomone, patogu, kad dienyne matoma informacija ne tik apie vaiko mokymąsi, bet ir susirinkimus, taip pat skelbiami auklėtojo bei mokytojų kontaktai, jiems galima parašyti žinutę.

Iniciatyva pateisino lūkesčius

Sodų vidurinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė teigė, kad elektroninis dienynas mokykloje buvo įdiegtas tik praeitais metais, o šiais metais mokykla visiškai atsisako popierinio pažymių knygelės varianto.
Nors praėjo tik metai, vadovės nuomone, ši mokyklos iniciatyva pateisino lūkesčius: nors mokytojams sistema iš pradžių pasirodžiusi paini, vėliau jie pastebėjo naujovės naudą.
Specialistė akcentavo, kad ir mokinių tėvai patenkinti dienynu, o mokytojai už gerą mokinio darbą turi galimybę rašyti teigiamas pastabas.
„Mokykloje kiekviename kabinete yra kompiuteris, internetas, mokytojai net namie gali užpildyti dienyną“, – pasakojo mokyklos vadovė, įžvelgianti tik naujosios sistemos pliusus.
B. Liutkuvienė pridūrė, kad mokytojai labai greitai išmoko naudotis elektroniniu dienynu, nors mokykloje dirba specialistai, bet kuriuo momentu galintys pagelbėti kilus nesklandumams.

Grįžti nebenorėtų

Gabijos gimnazijos direktoriaus Stasio Šiurkaus nuomonė taip pat sutapo su kolegės požiūriu: elektroninis dienynas gimnazijoje labai pateisino lūkesčius.
Direktorius pasakojo, kad jie vieni pirmųjų Mažeikiuose susidomėjo galimybe turėti elektroninį pažymių knygelės variantą, o popierinio varianto visiškai atsisakyta tik pernai.
Vadovo nuomone, jam pačiam dienynas patogus tuo, kad bet kur būdamas gali žinoti, kas darosi mokykloje.
„Pagrindinė problema, kad darbo vietos privalo būti aprūpintos kompiuteriais“, – minusą įžvelgė direktorius ir pridūrė, kad, ko gero, nė vienas mokyklos darbuotojas nebenorėtų grįžti prie įprastinės pažymių knygelės.

Saulius RUDŽIONIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto