Energetikos ministerija nesiūlo maišyti biodegalų į žieminį dyzeliną

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant žiemai atsinaujinus diskusijoms apie biodegalus, Energetikos ministerija atkreipia dėmesį, kad šiuo metu ministerijoje nėra svarstomi jokie siūlymai maišyti biodegalus į žieminį dyzeliną.

Tvarka išlieka ta pati

Energetikos ministerija yra paruošusi įstatymo projektą, kuriuo siūloma nustatyti minimalų antrosios kartos biodegalų kiekį, tačiau apie permainas dėl žieminio dyzelino ar bendrą biodegalų maišymo normą nėra jokios kalbos.
Šiuo metu į dyzeliną maišoma 7 proc. pirmosios kartos biodegalų – antrosios kartos biodegalų rinkoje kol kas dar apskritai nėra. Išimtis taikoma žiemą, kai biodegalų neprivaloma maišyti. Energetikos ministerija siūlo ir toliau šią tvarką palikti.

Įpareigoja ES direktyva

Energetikos ministerija yra pateikusi derinti Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projektą, kuriuo siūloma nusistatyti antrosios kartos biodegalų tikslą – 0,5 proc.
ES direktyva įpareigoja valstybes nares siekti, kad būtų suvartotas bent minimalus antrosios kartos biodegalų kiekis. Todėl kiekviena valstybė narė ne vėliau kaip 2017 m. balandžio 6 d. turi nustatyti nacionalinį planinį (strateginį) rodiklį.
Rekomenduojama tokio rodiklio vertė transporte – 0,5 proc.

Permainų šiuo metu nenumatoma

Antrosios kartos biodegalai gaminami iš žemės ūkio ir kitų atliekų. Tuo tarpu pirmosios kartos – iš maistinių kultūrų. Dėl to skatinama daugiau naudoti antrosios kartos biodegalų.
Iki šiol į žieminį dyzeliną jokių biodegalų nebuvo maišoma. Siūlymas dėl antrosios kartos biodegalų šios tvarkos nepakeis, t. y. žiemą ir toliau jie nebūtų maišomi.
Taip pat nekeičiamos bendros biodegalų normos, kurios galioja tiek pirmosios, tiek antrosios kartos biodegalams. Benzine turi būti iki 5 proc. bioetanolio,  dyzeline – 7 proc. biodegalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto