Energiniai gėrimai nepilnamečiams – tabu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šio mėnesio pirmosios dienos įsigaliojo nuostata, kad jaunesniems kaip aštuoniolikos metų asmenims draudžiama parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse jau numatyta ir bauda už tokio pobūdžio nusižengimus – pardavusiems energinių gėrimų asmenims, jaunesniems kaip aštuoniolika metų, gali būti skirta bauda nuo dviejų šimtų iki keturių šimtų litų, o nupirkusiems ar kitaip perdavusiems šiuos gėrimus nepilnamečiams gresia bauda nuo penkiasdešimt iki dviejų šimtų litų. Šiuos pažeidimus kontroliuoti ir nagrinėti, be policijos pareigūnų, įpareigotos savivaldybių vykdomosios institucijos bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
„Jau buvome dėl to susitikę su Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovais, aptarėme prevencijos būdus. Sutarėme ir dėl bendradarbiavimo: rengsime netikėtus reidus ir patikrinimus, kaip laikomasi draudimo parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams“, – sakė rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Taip pat bus tikrinama, kaip laikomasi tabako bei alkoholio pardavimo taisyklių. Pareigūnas primena, kad už tabako gaminių ar alkoholinių gėrimų nupirkimą ar kitokį perdavimą nepilnamečiams gresia bauda nuo dviejų šimtų penkiasdešimt iki penkių šimtų litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto