Epidemija – kad apsisaugotume nuo gripo?

Pajutus gripo simptomus patariama verčiau kreiptis į šeimos gydytoją, o ne gydytis savarankiškai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus pasirašytu įsakymu gripo epidemija rajone buvo paskelbta nuo antradienio.
Viešojoje erdvėje pasirodė nuomonių apie tai, kad galbūt dabar nereikia eiti į darbus ar ugdymo įstaigas.
„Santarvės“ kalbinti sveikatos specialistai ramina: situacija dėl sergamumo Mažeikių rajone kol kas nėra labai bloga, tad panikuoti neverta.

Sergamumo rodikliai

Telšių visuomenės sveikatos centro pirmadienį paskelbtais duomenimis, praėjusią savaitę Mažeikių rajone sergamumo gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis buvo 158,43 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Tai – didžiausias rodiklis visoje Telšių apskrityje.
Gripu praėjusią savaitę sirgo 203 Mažeikių rajono gyventojai. Iš jų 137 – vaikai iki 17 metų. Ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos diagnozuotos 665 mažeikiškiams, iš jų – 554 vaikams.
Paskutinę sausio savaitę gripu sirgo 166 mažeikiškiai, iš jų – 121 vaikas. Rajono gyventojų sergamumo rodiklis baigiantis sausiui buvo šoktelėjęs iki 182,70.
Kad būtų paskelbta epidemija, be sergamumo rodiklio, kuris 10 tūkst. gyventojų turėtų tekti 100 atvejų per savaitę, susirgimų gripu atvejai turėtų sudaryti 30 procentų.

Situacija nėra kritinė

Nors gripo atvejai Mažeikių rajone sudaro apie 24 procentus visų susirgimų, nuo antradienio paskelbta gripo epidemija.
Pasak savivaldybės gydytojos Daivos Jurkūnienės, buvo gauta Telšių visuomenės centro specialistų rekomendacija, pasitarta ir nuspręsta nerizikuoti.
„Kol kas Mažeikių rajone situacija dėl gripo nėra kritinė. Neuždaryta nė viena ugdymo įstaiga. Galbūt nieko blogo ir nebus, bet, žinote, sakoma: kas pats saugosi, tą ir Dievulis pasaugo“, – kalbėjo specialistė.
Gyventojams ir įstaigų vadovams ji patarė apriboti lankymąsi masiniuose renginiuose. O ugdymo įstaigose planuojamus didesnius renginius, esant reikalui, vertėtų ir atšaukti.

Siekia sustabdyti plitimą

Apie tai, kad Mažeikių rajone epidemiją rekomenduota paskelbti, siekiant prevencijos, kalbėjo ir šio centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Dalius Abromavičius.
„Paskutinę sausio savaitę gripas sudarė 16 proc. visų susirgimų. Penktąją – jau 24 proc. Matydami  tendenciją, krypstančią didėjimo linkme, norėdami užkirsti kelią viruso plitimui ir siekdami, kad būtų imtasi priemonių virusui suvaldyti, rekomendavome Mažeikiuose paskelbti gripo epidemiją“, – „Santarvę“ informavo D. Abromavičius.
Kiek šis laikotarpis truks, nė vienas sergamumo tendencijas stebintis specialistas prognozuoti nesiryžo. Tai priklauso nuo daugelio kriterijų. Pavyzdžiui, kad ir nuo oro, nuo žmonių sąmoningumo. Jei sirgdami jie eina į darbus ar ugdymo įstaigas, atneša ir perduoda virusą kolegoms.
Telšių apskrityje vyraujančios sergamumo tendencijos yra panašios kaip ir visoje Lietuvoje.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Epidemija – kad apsisaugotume nuo gripo?”

 1. mama parašė:

  Parejes vaikas pasake,kad mokytoja veda pamokas su temperatura…ir kur saugumas mokyklose!!!

 2. Zita parašė:

  Metas skelbt epidemiją mokyklose/kitose įstaigose. Kiek lauksim? Kol kas nors atsiguls į reanimaciją?

 3. Mama parašė:

  Pritariu, kodėl vyksta renginiai mokyklose? Muzikos mokykloje? Koks tikslas tada epidemijos?

 4. :( parašė:

  Jokios naudos iš paskelbtos epidemijos.Kaip vyko renginiai kai kuriose mokyklose,taip vyksta ir vyks,nes kai kam dzin vaikų sveikata.Vakar paskelbta epidemija,o Užganėnės vyko,tuoj ir vasario 16 renginiai vyks…Valdžia galėtų pasidomėti kas pažeidinėja rekomendacijas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto