ES žemės ūkio produkcijos vartojimui skatinti – dar daugiau lėšų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Europos Sąjungos gamintojai šiemet gaus dar daugiau lėšų savo žemės ūkio produktų pardavimui ES ir už jos ribų skatinti bei tolesnėms naujų rinkų paieškoms. Sausio 12 d. Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas pasinaudoti 2017 m. pardavimo skatinimo biudžeto lėšomis.

Bendras biudžetas – 133 mln. eurų

Europos Sąjunga siekia rasti savo produktams naujų rinkų ir skatinti jų vartojimą už ES ribų. 2017 m.
ES žemės ūkio produktų pardavimo skatinimo programų bendras biudžetas – 133 mln. eurų (2016 m. buvo skirta 111 mln. EUR). Šiomis lėšomis bus bendrai finansuojamos kelios programos (paprastos ir daugiašalės), kurių dauguma skirtos trečiosioms šalims ir regionams, įskaitant Kiniją, Artimuosius Rytus, Šiaurės Ameriką, pietryčių Aziją ir Japoniją.
Organizacijoms pateikus paraiškas, Europos Komisija jų kampanijoms, kurios paprastai vykdomos trejus metus, skirs 70–85 proc. lėšų. Pirmenybė vėl bus teikiama produktams, kuriems taikomos ES kokybės sistemos, atokiausių regionų produktams ir ekologiškiems produktams, tačiau taip pat numatyta specialių priemonių rinkos problemų patiriantiems sektoriams (pieno produktų, kiaulienos, jautienos) ir papildomai – netikėtų krizių ištiktiems sektoriams.

Lietuvoje atrinktos 6 programos

2017 m. sausio 12 d. paskelbti kvietimai teikti paraiškas dėl paprastų ir daugiašalių informacijos apie žemės ūkio produktus teikimo ir jų pardavimo skatinimo programų, įgyvendinamų vidaus rinkoje ir trečiosiose šalyse, finansavimo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1144/2014. Paraiškų teikimo terminas – 2017 m. balandžio 20 d.
2016 m. pardavimo skatinimo programa sėkmingai vykdoma. Visoje ES atrinkta  60 paprastų programų ir 6 daugiašalės. Jos apima 32 trečiąsias šalis.
Daugiausiai reklamuojami produktai  – vaisiai ir daržovės (30 proc. programų), mėsa (17 proc.) ir pieno produktai (15 proc.).
Lietuvoje pernai buvo atrinktos 6 paprastosios programos, kurias pateikė du pareiškėjai.
Sutartis su jais paramos administratorė VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra planuoja pasirašyti vasario mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto