Etikos komisija, narpliodama politikų skundus, atsidūrė aklavietėje

Sigitas Kaktys. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

„Santarvė“ jau rašė, kad Etikos komisija yra pradėjusi Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos prašymo dėl opozicijos lyderės Linos Rimkienės pasisakymų viešojoje erdvėje svarstymą. Politikai etikos sargų prašo atlikti tyrimą Tarybos narės atžvilgiu, įvertinti opozicijos lyderės, kaip viešo asmens, pasisakymus viešojoje erdvėje, kuriais „įžeidinėjami, žeminami Savivaldybės vadovai, taip pažeidžiant asmenų garbę ir orumą“.
Valdančioji dauguma taip pat prašo atlikti tyrimą dėl viešai skleidžiamos, tikrovės neatitinkančios, jokiais faktais bei duomenimis nepagrįstos informacijos visuomenei teikimo.

Pradėjo svarstymą

Etikos komisija yra priėmusi sprendimą pradėti svarstymą. Tačiau pirmajame posėdyje svarstant prašymą, buvo nuspręsta išsiaiškinti, kur yra riba – kaip atskirti nuomonę nuo fakto ar galimai šmeižto ir kitų panašių dalykų.
Siekiant išsiaiškinti paskleistas sąvokas socialiniuose tinkluose kalbine prasme, buvo pateiktas paklausimas Savivaldybės administracijos kalbos tvarkytojai. Teisinės išvados paprašyta Savivaldybės juristų. Apie įstatymų taikymą pasisakymams socialiniuose tinkluose buvo paklausta Žurnalistikų etikos inspektoriaus tarnybos.

Kreipsis į VTEK-ą

Antras posėdis, kuriame buvo numatyta tęsti pradėtą svarstymą, sušauktas sulaukus išvadų pirmadienį. Tačiau apsiribota tik pasitarimu, nes, nusišalinus nuo klausimo svarstymo valdančiosios daugumos atstovams, dirbantiems komisijoje, Irenai Macijauskienei ir Vytautui Visminui, nebeliko kvorumo.
Komisija vis tik išklausė pareiškėjų atstovus ir Liną Rimkienę. Opozicijos lyderė išsakė savo nuomonę, kad komisijai pateiktas septyniolikos Tarybos narių pasirašytas prašymas yra netinkamas svarstyti, nes dėl garbės ir orumo įžeidimo žmogus turėtų kreiptis individualiai. Politikė teigė, kad ji savo socialinio tinklo svetainės „Facebook“ paskyroje kritiką yra išsakiusi konkrečiai tik Seimo nariui Kęstučiui Bartkevičiui, merui Antanui Teniui ir Savivaldybės administracijos direktoriui Broniui Kryžiui. Tačiau, kaip pastebėjo opozicijos lyderė, jie patys dėl garbės ir orumo įžeidimo nesikreipė.
Etikos komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys prisipažino, kad jam sudėtinga būtų atsakyti, ar Tarybos narių grupė turi subjektinę teisę kreiptis dėl jų asmens atžvilgiu padarytų pažeidimų. Išaiškinimo jis nutarė kreiptis į Vyriausiąją tarnybos etikos komisiją.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Etikos komisija, narpliodama politikų skundus, atsidūrė aklavietėje”

  1. www parašė:

    Šitas veikėjas, kur foto, tai pats etiškiausias… :))))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto