Etikos komisija nusprendė: meras ir jo pavaduotoja įstatymų nepažeidė

Vicemerė Irena Macijauskienė ir Savivaldybės meras Antanas Tenys. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Etikos komisijai adresuotuose prašymuose Savivaldybės meras Antanas Tenys buvo kaltinamas netinkamu elgesiu, pareigų nevykdymu ir priesaikos sulaužymu. Pareiškėjo nuomone, „netinkamai, nesuderinamai su politiko etikos kodeksu ir duota priesaika“ elgėsi ir vicemerė Irena Macijauskienė.
Kaltinimai politikams susiję su „Circle K“ automobilinių degalų kolonėlės statyba bei dėl jos kilusiomis peripetijomis.
Etikos komisija nei mero, nei vicemerės elgesyje Etikos kodekso bei su juo susijusių įstatymų pažeidimų neįžvelgė.

„Santarvė“ jau rašė, kad prašymą dėl mero A. Tenio veiksmų surašė aktyvus mažeikiškis Virginijus Sungaila. Jame buvo pateikta informacija apie dar 2000 m. liepos mėnesį viešame Mažeikių detaliojo svarstymo plane patvirtintą tuometės „Statoil“, o dabar „Circle K“ automobilinių degalų kolonėlės statybąŽemaitijos gatvėje 57. Priminta, kad, pastačius degalinę, „Statoil“ buvo įsipareigojusi sutvarkyti jos aplinką, papildomai investuoti lėšų, įrengiant greta kai kuriuos infrastruktūros objektus.
Kaltinimo esmė – degalinė atiduota eksploatuoti 2017 metais, o pažadus tesėti vėluojama, dėl to kenčia viešas interesas. Detalųjį planą tvirtina, keičia, tikslina rajono Savivaldybės taryba, o meras vadovauja Tarybai. Todėl pareiškėjas ir kaltina merą pareigų nevykdymu.
Etikos komisija pagal mažeikiškio prašymą atliko tyrimą.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Etikos komisija nusprendė: meras ir jo pavaduotoja įstatymų nepažeidė”

 1. Patarle parašė:

  SENUKAMS VISUR PAGARBA,NEDRISKIT JU SKRIAUSTI.

 2. pasiūlymas mažeikiškiams parašė:

  Kreipiuosi į nešališkus valdžiai bei loviui mažeikiškius.Perduokite ir kitiems .Per artimiausius rinkimus būtina balsuoti. Nes mes nebalsuodami, leidžiame dabartinei valdžiai toliau ,,parazituoti ir imituoti darbą“. Politinės partijos Mažeikiuose nepasiteisino. Renkame pavienius aktyvius žmones, kurie tikrai tik Mažeikiams nori ir sugeba priimti gerus, savalaikius, nepavėluotus sprendimus. Nerenkame Mažeikių rėksnių ir šiaip perėjūnų, apsimetėlių. Manau ,kad esame sąmoningi ir sugebame atskirti juos. Kadencijos metu vertiname išrinktuosius ir jų priimtus sprendimus. Po to renkame LR Seimo narį, gal net LR prezidentą :-). Masės jėga- didelė. Tai vertino net pirmųjų respublikų imperatoriai. Kurie neįvertindavo-,pralošdavo. Dabar Mažeikiuose laimėdavo savi interesai dėl savų. Tad nepatenkintieji sprendimų priėmėjais ,valdžia gali kaltinti tik save.

 3. Zenka parašė:

  Ale ta sene yra uzsijedusi mazeikiuose kiek miesto valdziu keitesi macijauskiene visada ju priekyje tikriausei tai vieninteliai zmones maazeokiuose galintis uzymti tokias pareigas ce kaip seimynines rangos metodas.

 4. Solo parašė:

  Varyti juos lauk.Todel gal atsibus mazeikiskiai per ateinancius savivaldos rinkimus ir neberinks senienu ,naftalinininku.Tik jauni zmones gali kazka pakeisti.

 5. kokie parašė:

  mes vis tik provincialai, apgailėtini kaimiečiai – su tokia valdžia priešaky. Nenoriu nieko įžeisti, bet, man- vidutinio amžiaus žmogui- graudu dėl mūsų valdžios lygio. Kodėl negalima leisti jaunesniems kurti mūsų visų ateitį.

 6. Virginijus parašė:

  Per komisijos posėdžius, tiek pirmą, tiek antrą, nebuvo galima užduoti merui klausimų. To neleido komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys. Turiu žinių, kad tarybos narys prieš posėdį kontaktavo su socialdemokratais ir vadino juos labai “ galingais“ ir kad konservatoriai turi draugauti su socdemais. Tas komisijos posėdis buvo parodija, man buvo įdomu stebėti tarybos narius, kurie visiškai nesupranta koks vyksta tyrimas ir kas jame yra sprendžiama….
  Etikos komisija jokio tyrimo neatlikinėjo. Jei žurnalistė tiki ką sako komisijos pirmininkas, tai reikėtų išklausyti ir kitą pusę. Tai tiesiog dėl rašinio objektyvumo.
  Žurnalistams nebuvo leista dalyvauti posėdžiuose. Protokolas iki dabar nėra surašytas, nei pirmo posėdžio, nei antro. Meras kalbėjo kažkokias nesąmones n nuo kurių darėsi gėda už tokį rajono vadovą. A. Tenys buvo pateikęs komisijai labai keistą tekstą, kurį pats nelabai suprato ir stengėsi tylėti, nes bijojo, kad nepasakytų kokią nors nesąmonę…
  Mažeikių mere Antanai Teny, Jūs esate melagis ir kartu su savo sėbrais dalyvaujate nusikalstamame suokalbyje. Jei turite garbės ir galite ją apginti, jei ne teisme, tai bent viešame susitikime, tai mielai to lauksiu.
  Virginijus Sungaila

 7. Barbora parašė:

  Bet kaip gražiai atnaujino.Labai svarbią miestui,Gamyklos gatvės atkarpą iki Arkos kavines.
  Ir še tau.Ponas premjeras atvykęs į Mažeikius pasirinko kitą kelią ir kitą kavinę.
  Tad nepulkit ant mūsų mero.Svarbiausia miesto gatvės atkarpa sutvarkyta kuo puikiausiai.Dabar metalo laužą nuvežu ir priduodu neišbarstydamas nė vienos vinies.

 8. Jonis parašė:

  Siaip jau apie pazeistus istatymus sprendzia teisetvarkos institucijos o ne kazkokios komisijos nariai nes jie nera profesionalai siaip jau sprendziant is pavadinimo komisijos reikalas spresti tik apie etikos pazeidimus o ne istatymu pazeidimus

 9. Robertas parašė:

  Sporto ir pramogų arenai p.Skvernelis pasakė ne. Mažeikiams pakanka jurtos. Taip kad mero įsipareigojimai bliūkšta…. Būnant premjerui Panevėžyje 10mnl.eurų plaukymo baseinui-prašom.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Broliui. Kol meras su savo komanda posėdžiavo, medienos klasteris išvažiavo į Klaipėdos rajoną. Akmenės rajone kitais metais pradės veikti medienos plokščių gamykla, kurioje darbuosis apie 100 akmeniškių. Mažeikiai vėl „prašovė“. Merui tai neįdomu, išrinktajam Seimo nariui Mažeikiai irgi tiek ir terūpi. Panašu, kad naujai priimtas į darbą patarėjas irgi atėjo tik todėl, kad kažkur reikia jam įsitrinti. Gatvių šluoti juk neisi. Miesto valdžią seniai reikėjo pakratyti. Per tiek laiko nesugebėta nei pastato su beržais ant stogo nugriauti Laisvės gatvėje , atvažiuojant iš Latvijos akis bado griuvėsiai ETG mikrorajone, laužomos mašinos daugiabučių kiemų duobėse. Ir jokių prošvaisčių. Tiesa, visureigiams pinigų atsirado. Tikiu, kad atsirado ir dar kažkam, tik mes nežinom.

 11. Brolis parašė:

  Laba diena , medienos klasterį pamiršo paminėti , gali dar pasipildyti darbų aprašą .

 12. X parašė:

  Nejaugi jus galejot kitaip pagalvoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto