Etikos komisija tirs dviejų Tarybos narių interesus

Tarybos nariai S. Šiurys ir L. Nagienė etikos komisijai turės aiškintis dėl savo veiklos praėjusią kadenciją. Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija antradienį nusprendė pradėti tyrimą dėl Sauliaus Šiurio ir Laimos Nagienės veiksmų atitikties Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Nenusišalino sprendžiant finansinius klausimus

Komisija gavo pranešimą, kuriame pateikiama informacija, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S. Šiurys bei Tarybos narė, „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė L. Nagienė, būdami praėjusios kadencijos Tarybos nariais, 2009 m. rugsėjo 25 d. dalyvavo Tarybos posėdyje svarstant klausimus dėl švietimo įstaigų vadovų tarnybinių atlyginimų koeficiento nustatymo, švietimo įstaigų darbuotojų priedų skyrimo ir pan.
Pareiškime teigiama, kad abu Tarybos nariai galimai nenusišalino priimant šiuos sprendimus, nors jie susiję su jų artimais asmenimis – S. Šiurio sutuoktinė dirba Mažeikių Pavasario vidurinėje mokykloje mokytoja, o L. Nagienės sesuo eina Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos direktorės pareigas.

Senatis sueis rugsėjį

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vyresnioji specialistė Ieva Petrokaitė „Santarvei“ sakė, kad pranešimas buvo gautas rugpjūčio 25 dieną. Pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, galimiems pažeidimams nustatytas trejų metų senaties terminas.
„Tai, kad pranešime minimiems faktams šį rugsėjį baigiasi senaties terminas, nebuvo pagrindas  tyrimo nepradėti. Komisija stengsis kuo greičiau atlikti tyrimą ir priimti sprendimą“, – patikino specialistė.
Apie galimą interesų konfliktą komisijai pranešė Tarybos narė Daiva Šideikienė. „Santarvei“ mažeikiškė sakė, kad ji, pagal savo galimybes, domisi ne tik šios kadencijos, bet ir anksčiau sprendimus priiminėjusių politikų veikla.
„Archyve sklaidau ir 2004-ųjų metų dokumentus, ir vėlesnius“, – sakė D. Šideikienė, be kita ko, pripažinusi, kad šis jos darbas įvairiai vertinamas. Ji pastebinti, kad net etikos komisija pareiškėjams taikanti dvigubus standartus – į vienus reaguojanti operatyviau, dėl kitų – delsianti.

Tyrimai – dar dėl šešių politikų

Kaip informavo I. Petrokaitė, be jau minėto atvejo, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija šiuo metu yra pradėjusi tyrimus dėl šešių Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių: Sigutės Bernotienės, Pauliaus Aurylos, Judytos Čejauskienės, Ingridos Braziulienės, Kęstučio Bartkevičiaus, S. Šiurio – galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto.
Šiemet komisija priėmė sprendimus dėl šešių mažeikiškių politikų. Etikos sargai pripažino, kad trims iš jų: Dariui Seiliui, Kęstučiui Bartkevičiui ir Daivai Šideikienei – nepavyko išvengti viešųjų ir privačių interesų konflikto.

Rytis SAVICKIS

12 Atsakymų į “Etikos komisija tirs dviejų Tarybos narių interesus”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Neatliko ta D.Šideikienė jokių konkrečių darbų , todėl ir neturi ką paviešinti , bet užtat žinau , kad tie du ,esantys nuotraukoje , tikrai atliko vieną po konkretų darbą : L.Nagienė – išmokėjo pensininkams pensijas , o S.Šiurys atėjo į tarybos posėdį.

 2. Jau ne karta parašė:

  buvo prasoma paviesinti konkrecius darbus, kuriuos atliko si Tarybos nare, bet apie juos nieko nezinoma, tik girdima apie skundus. Kokiu zmoniu ir kokias konkrecias problemas buvo bandyta spresti? Apie tai ir eina kalba, o ne apie kazkokia reklama, ar supratot?

 3. To nesuprantu parašė:

  Jei kiekvienas tarybos narys padėtų žmonėms tiek, kiek Daiva, daug problemų būtų išspręsta. Tik Daiva garsiai, kaip kiti, nesigiria savo darbais-jos tikslas ne pasireklamuoti, o realiai spręsti žmonių problemas. Ir tie skundai, kiek žinau, yra rašomi tam, kad gauti atsakymus į gyventojams rūpimus klausimus. O, kad valdininkai, tikėdamiesi pakenkti Daivai, ją ignoruoja, kenkia tik sau.

 4. Nesuprantu parašė:

  uz ka taip giriama Sideikiene, ar uz skundus?! O kur konkretus Tarybos nares darbai? Dar neteko ju girdeti ir matyti, kur jie ir kas apie juos konkreciai gali kalbeti? Ar tik minetoji ponia nera viena is pasalpu gaveju? Taip kertama saka ant kurios pati ponia sedi?!

 5. fr parašė:

  Jo šiai poniai reklama, bet kokia reklama visvien gerai, jug rinkimai ne už kalnų, prasideda balsų medžioklė

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Daiva,stiprybes Jums,kad visi butu tokie saziningi kaip Jus.Tada Lietuva klestetu ir nebebutu ismaldu prasytoju.

 7. Mažeikietis parašė:

  komentatoriui Žemaičiui- …neliesk mano Nagienės, neliesk… Ji bus Seimo narė ir tau bus amen.

 8. nuomonė parašė:

  Šaunuolė Daiva.Jei tokių kaip ji būtų daugiau, būtų daugiau tvarkos ir sąžiningumo.Ačiū Jums ponia Daiva,pateisinate mano kaip rinkėjo lūkesčius.

 9. kaimietis parašė:

  nabaė šideikienė,skinasi kelią į išsvajotą olimpą – seimą

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  V.Džiuglį pavojinga minėti santarvės darbuotojams , nes kartu vykdė su Balčiunu galimai nusikalstamą veiką pasinaudodami VšĮ “ Mažeikių sportas“.

 11. zemaitis parašė:

  negaliu i ta ragana ziuret, nusiimk tu tuos akinius, ko spoksai pro virsu.

 12. dar parašė:

  Džiugelis yra svarstomas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto