Etikos komisijai teko iš naujo įvertinti V. Džiugelio elgesį

Etikos sargų sprendimas – V. Džiugeliui nepalankus. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono etikos sargai, vertindami Tarybos nario Vilhelmo Džiugelio elgesį, nepakluso Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir savaip interpretavo politiko pažeidimus. Komisija mažeikiškiams pavedė pakartotinai atlikti tyrimą.

Įtarė supainiojus interesus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) Savivaldybei buvo pavedusi atlikti tyrimą dėl Tarybos nario V. Džiugelio tarnybinės veiklos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatoms. Tokį sprendimą etikos sargai priėmė išnagrinėję Tarybos narės Daivos Šideikienės skundą, kuriame teigiama, kad Tarybos narys galimai pažeidė įstatymą.
V. Džiugelis dirba Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotoju ir gauna 67 proc. direktoriaus atlyginimo dydžio darbo užmokestį. Nors jo atlyginimas priklauso nuo vadovo atlyginimo, V. Džiugelis nenusišalino, kai komitete buvo svarstomas sprendimo projektas, kuriuo buvo nustatoma viešųjų gydymo įstaigų vadovų atlyginimų kintamoji dalis. O kai sprendimo projektas buvo svarstomas Tarybos posėdyje, politikas klausimo sprendimą pasiūlė perduoti Savivaldybės administracijos direktoriui. Esą tai jis daręs dėl savanaudiškų tikslų, kad nesumažėtų ligoninės direktoriaus atlyginimas – o tai ir yra Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimas.

Politikas pažeidė įstatymą

Savivaldybės tarybos Etikos komisija VTEK pavedimu atliko tyrimą dėl V. Džiugelio veiksmų, tačiau juos vertino pagal Valstybės politikų elgesio kodeksą. Toks vertinimas Tarybos nariui buvo palankesnis. Nes valstybės tarnyboje dirbantys asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti pažeidusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, skiriami į aukštesnes pareigas, o tarnybos santykiams pasibaigus bet kuriais pagrindais, trejus metus nuo pažeidimo paaiškėjimo negali būti priimami į valstybės tarnybą.
VTEK, įvertinusi mažeikiškės komisijos sprendimą, priminė, kaip buvo prašiusi įvertinti V. Džiugelio elgesį ir pavedė tai padaryti pakartotinai.
Antradienį susirinkusiai Etikos komisijai be jokių išvedžiojimų teko pripažinti, kad Tarybos narys nusižengė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto