Etikos komisijos verdiktas palankus Virginijui Sungailai

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės tarybos etikos komisija Tarybos nario Virginijaus Sungailos elgesyje pažeidimų neįžvelgė. Už politikui palankų sprendimą pasisakė dauguma komisijos narių.
Etikos komisija tyrimą atliko, sulaukusi partijos „Laisvė ir teisingumas“ skundo, kad Tarybos nario viešai išsakyti žodžiai pažemino partijos dalykinę reputaciją bei padarė neturtinės žalos.

Gavo skundą

Etikos komisijos pirmininkė Ona Kelpšienė informavo, kad pirmiausia ji skundą gavo iš paties partijos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, bet jis nebuvo tinkamai registruotas. O gal ir todėl, kad susizgribta, jog Seimo nariai neturėtų kištis į tokius reikalus, kitą dieną sulaukta partijos atsakingojo sekretoriaus Roberto Filistovičiaus pasirašyto prašymo.
Jame rašoma, kad birželio 17 d. vykusiame Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje svarstant darbotvarkę po Tarybos narės, partijos „Laisvės ir teisingumas“ frakcijos seniūnės Sigutės Bernotienės pasisakymo V. Sungaila pasakęs šiuos žodžius: „Aš jums siūlyčiau pasivadinti ne laisvė, bet kalėjimas ir banditizmas. Pasivadinkite taip, o ne laisvė ir teisingumas.“
„Vartodamas minėtus žodžius apibūdinti partiją, Tarybos narys nepagrindė jokiais argumentais ar faktinėmis aplinkybėmis. Kadangi posėdyje dalyvavo kitų partijų atstovai, Savivaldybės administracijos tarnautojai, žiniasklaidos atstovai, todėl laikytina, kad šiais žodžiais Virginijus Sungaila viešai pažemino partijos dalykinę reputaciją bei padarė neturtinės žalos. Manome, kad Tarybos nario elgesys nesuderinamas su valstybės politiko elgesio viešame gyvenime principais ir reikalavimais“, – teigiama prašyme ištirti Tarybos nario elgesį.
Prašyme taip pat pacituota, kaip „Lietuvių kalbos žodynas“ apibūdina žodžius „kalėjimas“ ir „banditizmas“.

Diskusijos dėl tyrimo

Svarstant šį prašymą, netrūko diskusijų, ar pradėti tyrimą. O. Kelpšienė prisipažino, kad ir jai prireikė panagrinėti „Lietuvių kalbos žodyną“, pasikonsultuoti su specialistais – teisininkais, kalbininkais.
„Nekonstatuota, kad esate tokie ir tokie. Siūlyti – dar nėra tikrovės konstatavimas“, – V. Sungailos pasisakymą komentavo komisijos pirmininkė.
Komisijos narės Mildos Zubavičienės teigimu, tai nelabai gerą potekstę turintys žodžiai – jeigu tokiais svaidomasi, reikia turėti pagrindo jiems vartoti.
„Manau, kad pažeistas padorumo principas. Buvau komiteto posėdyje, negražiai skambėjo“, – prisiminė Tarybos narė.
Kad politikas turi gerbti politiką, teigė ir Vytautas Visminas.
Po diskusijų, išsiskiriančių nuomonių visgi buvo sutarta pradėti tyrimą.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Etikos komisijos verdiktas palankus Virginijui Sungailai”

  1. Mažeikiškis parašė:

    Pavadinimas klaidina. Rašo kad bus pradėtas tyrimas.

  2. Gera deina parašė:

    Teisybė akis drasko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto