Etikos pažeidėjų viešinimas – perteklinis?

Etikos komisija sulaukia nemažai skundų, prašymų, pranešimų – vien praėjusiais metais išnagrinėti 65 klausimai.

Jau įpusėjus šios Tarybos kadencijai, politikai nusprendė patobulinti paskutinį kartą prieš ketvertą metų patvirtintus Etikos komisijos nuostatus. Iš jų išimta nuostata, kad sprendimai turi būti skelbiami ir vietinėje spaudoje.
Tarybos narys Virginijus Sungaila yra vienas iš tų, kurie budriai stebi, ar politikai laikosi jiems keliamų elgesio principų, todėl viešumos vengimas jį papiktino. Nors tokie sprendimai ir turi būti skelbiami Savivaldybės tinklalapyje, tačiau jų nėra naujienų nuorodoje ar „Facebooko“ paskyroje – ten apstu pranešimų tik apie teigiamas valdžios veiklas.

Etikos komisijos pagrindinė funkcija – prižiūrėti, kaip politikai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Savivaldybės tarybos reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų. Kolegų darbą vertina ne tik komisijoje dirbantys šeši Tarybos nariai, bet ir trys seniūnaitijų atstovai, nes teisės aktai reikalauja, kad ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių sudarytų gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai.
Etikos komisija, kaip ir Antikorupcijos komisija ir Kontrolės komitetas, priklauso opozicijai, tai yra komisijos pirmininką iš komisijų narių – Savivaldybės tarybos narių – deleguoja Savivaldybės tarybos opozicija. Šios kadencijos Tarybos daugumos dažnai keitėsi, tad ir Etikos komitetų pirmininkai jau keitėsi net tris kartus. Šis postas iš pradžių buvo konservatorių, vėliau – socialdemokratų, kovo pabaigoje komisijos pirmininke tapo visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių pavasaris“ atstovė Ona Kelpšienė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto