Euras Lietuvoje turėtų būti jau 2015-aisiais

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sutarė įgyvendinti ambicingą planą – 2015 m. prisijungti prie euro zonos.

„Sutarėme, kad sieksime įgyvendinti labai ambicingą planą – 2015 m. prisijungti prie euro zonos. Taip pat esame sutarę, kad artimiausiu metu Vyriausybėje bus priimtas nutarimas dėl komisijos euro įvedimo klausimais sudarymo“, – penktadienį po jųdviejų susitikimo kalbėjo Ministras Pirmininkas.
A. Butkevičiaus teigimu, komisija vykdys monitoringą, stebės, ar nenutolstama nuo Mastrichto kriterijų.
Premjeras taip pat pridūrė, jog, siekiant sumažinti infliaciją, prievartinių priemonių imamasi tikrai nebus.
„Prievartinių priemonių tikrai nebus. Reikia pripažinti, kad tai būtų visiškai nepopuliaru ir Europos Komisija tą pastebėtų. Ir tada, jeigu įsivestume eurą, pašoktų tikriausiai ir infliacija“, – prognozavo A. Butkevičius.
Jam antrino ir V. Vasiliauskas, teigdamas, jog nesinorėtų pakartoti 2006 m. scenarijaus, kuomet Lietuvai sklandžiai į euro zoną įsilieti nepavyko.
„Esame įsitikinę, kad dirbtinių veiksmų (infliacijai reguliuoti, – ELTA) nereikėtų daryti. Kalbėti apie dirbtines priemones nereikėtų, nes konvergencija yra esminis dalykas, ir patikimas, solidus įsiliejimas į euro zoną yra tai, ko mes siekiame“, – kalbėjo jis.
Lietuvos banko valdybos pirmininkas pažymėjo, jog, kalbant apie atitikimą Mastrichto kriterijams, svarbiausi du faktoriai – biudžeto deficitas (fiskalinė drausmė) ir infliacija.
„Tiesiog matome langą, kad infliacijos vykdymo kriterijaus prasme galime jį vykdyti. Labai svarbu yra tvarumas. Turint fiksuotą lito ir euro kursą bei valiutų valdybos modelį, esminis momentas yra administracinės kainos. Į tai ir bus nukreiptos visų valstybinių institucijų jėgos, kad kainos nekiltų“, – pabrėžė V. Vasiliauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto