Europos dienai – gimnazijų renginys, egzaminas, paskaita

Miesto gimnazijų vadovai pasveikino Europos dienai skirto susiėjimo dalyvius. Autorės nuotr.

Gegužės 9-ąją minime Europos dieną. Tai proga įvertinti Europos vienybės ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) svarbą, prisiminti ir puoselėti tokias vertybes kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir solidarumas.
Dviejų Mažeikių miesto gimnazijų bendruomenių nariai šią dieną minėjo tradiciškai – bendrame renginyje „20 metų Europos ritmu“ – prie Henriko Nagio viešosios bibliotekos.

Prisiminta istorija

Šių metų gegužė, o kartu ir Europos diena Lietuvai ypatinga tuo, kad minime mūsų šalies narystės Sąjungoje jubiliejų.

2004 metų gegužės 1 d. Lietuva drauge su dar devyniomis šalimis – Čekija, Estija, Kipru, Latvija, Lenkija, Malta, Slovakija, Slovėnija, Vengrija – tapo visateisėmis Sąjungos narėmis. Tai buvo išskirtinis istorijos momentas, žymintis didžiausią ES plėtrą pagal žmonių ir šalių skaičių.
Nuo to laiko Lietuvoje įvyko daug teigiamų pokyčių: nuo ekonomikos augimo iki gyvybiškai svarbių investicijų į itin svarbią infrastruktūrą.

Naujausia „Eurobarometro“ apklausa rodo: šiandien 8 iš 10 mūsų šalies gyventojų jaučiasi ES piliečiais ir panašiai tiek pat jų yra nusiteikę optimistiškai dėl Sąjungos ateities.

Skambėjo sveikinimai

Vidurdienį Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijų (jos yra MEPA, arba kitaip – Mokyklų Europos Parlamento ambasadorių – tinklo dalis) bendruomenių ir Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojų kolektyvo iniciatyva prie bibliotekos vyko renginys „20 metų Europos ritmu“.

Jo metu nuskambėjo ES himnas – Liudviko van Bethoveno „Odė džiaugsmui“, gabijiečių Saulės Rudytės, Sofi Saloum bei Merkelio Račkausko gimnazijos mokinės Dominykos Gurinaitės atliekamos dainos.
Jaunąją europiečių kartą su švente pasveikino Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Indrė Drungilienė, Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vado pavaduotojas Arūnas Murauskis, Merkelio Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė ir Gabijos gimnazijos direktorius Eduardas Vaičiulis.

Susitikti ir drauge paminėti Europos dieną – ilgametė Gabijos, Merkelio Račkausko gimnazijų ir Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojų tradicija. Autorės nuotr.

Visų jų mintys panašios: dabar, kai visai netoli, Ukrainoje, vyksta karas, mūsų visų vienybė ir solidarumas labai svarbūs. Nes įveikti negandas, kurti geresnę ateitį įmanoma tik kartu.

Kai kas dalyvavo Europos egzamine

Dalis mūsų rajono ugdymo įstaigas lankančių mokinių, pavienių gyventojų savo žinias pasitikrino dalyvaudami Europos egzamine.

Atsakyti į trumpos viktorinos klausimus buvo galima gegužės 9-ąją iki vidurnakčio specialioje interneto svetainėje. Pagrindinis dalykas: teisingus atsakymus į dešimt klausimų pateikti per kuo trumpesnį laiką.
Europos egzamino prizinis fondas: kuprinės, stalo žaidimai, gertuvės, skėčiai, kepuraitės – atsitiktine tvarka išdalytas šimtui individualių dalyvių, teisingai atsakiusių į visus klausimus.

Egzamine dalyvavusios mokyklų komandos rungėsi dėl galimybės savo mokyklose sulaukti svečių – Lietuvoje žinomų žmonių.

Su mažeikiškiais – apie Europos kryžkeles

Gegužės 8-ąją Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje lankėsi Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas, gydytojas, istorikas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras, buvęs ES komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis. Jo viešnagė bibliotekoje ir paskaita apie Europos kryžkeles, kuriomis jau 20 metų keliauja ir Lietuva, taip pat buvo skirta mūsų šalies narystės Sąjungoje dvidešimtmečiui.

Politikas su mažeikiškiais bendravo apie Europą ištinkančias įvairias krizes, migraciją, ekonomiką, finansus – apie kasdienybę ir išbandymus, pasiekiančius ir Lietuvą, ir mūsų rajoną.

Pasak jo, šiemet Lietuvoje vyksiančių rinkimų akivaizdoje kiekvieno žmogaus balsas svarbus. Tad svečias ragino balso teisę turinčius mažeikiškius kritiškai mąstyti – kritiškai vertinti įvairius kandidatų pasisakymus, programas, tačiau būtinai eiti balsuoti. Tam, kad vėliau netektų sakyti: „Aš nebalsavau, neišrinkau, kas čia tokį išrinko“ ir panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto