Europos paveldo dienoms paminėti – ekskursija po rajoną

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar nuo 1991-ųjų metų visoje Europoje imta rengti Europos paveldo dienas. Ne pirmus metus šių dienų renginiai organizuojami ir Mažeikiuose.
Šiemet besidomintiems istorija ir kultūra siūloma nemokama ekskursija po rajono lankytinas vietas.

Kviečia registruotis

Visuomenei skirtais Europos paveldo dienų renginiais siekiama supažindinti su kultūros paveldu, aktualizuojant vienokią ar kitokią kultūros paveldo sritį.
Šiųmetinių Europos paveldo dienų tema „Paveldėkime savo ateitį“. Šių Europos paveldo dienų tema yra skirta artėjančiam Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui.
Ta proga Savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius rugsėjo 18–20 dienomis gyventojams rengia ekskursijas po Mažeikių rajoną.
Norintieji dalyvauti ekskursijose turėtų iki rugsėjo 15 d. užsiregistruoti paskambinę telefonais: (8 443) 90 686 arba 8 699 58 582.

Maršrutas – visai dienai

Rugsėjo 18 d. į organizuojamą pažintinę ekskursiją po rajoną maršrutu Mažeikiai–Gyvoliai–Viekšniai–Daubariai–Tirkšliai–Seda–Grūstė–Renavas–Židikai–Mažeikiai važiuos olimpiadų, istorijos konkursų nugalėtojai, geriausiai istoriją besimokantys moksleiviai bei jų mokytojai, kraštotyrininkai.
Rugsėjo 19-ąją tuo pačiu maršrutu keliaus Mažeikių rajono gyventojai, besidomintys kultūros paveldu.
Ekskursija bus rengiama ir rugsėjo 20-ąją, jeigu bus norinčiųjų važiuoti.
„Šiemet žmones supažindinsime su lankytinais objektais, susijusiais su Lietuvos valstybingumu. Pavyzdžiui, Viekšniai susiję su Nepriklausomybės akto signataru Mykolu Biržiška. Daug dėmesio skirsime jam. Toliau – Renavo dvare vaikystę praleido ir mokėsi Stanislovas Narutavičius – kitas signataras. Grūstėje ir Židikuose yra du paminklai Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečiui paminėti. Tiesiog pakeliui lankysime įdomias, su šalies valstybingumu susijusias vietas.
Maršrutas išėjo netrumpas ir juo keliaujant išeis visa diena“, – trumpai ekskursijos maršrutą pristatė Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto