Europos paveldo dienų ekskursijose – Lietuvos Nepriklausomybės ženklų paieškos

Europos paveldo dienų dalyviai šiemet lankė Mažeikių rajone esančias vietoves bei objektus, juose ieškodami Lietuvos Nepriklausomybės pėdsakų. Aringo ŠVELNIO nuotr.

Kasmet trečiąjį rugsėjo savaitgalį visoje Lietuvoje vyksta Europos paveldo dienų renginiai. Pasirinkus skirtingą temą įvairiomis konferencijomis, seminarais, kelionėmis bandoma atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros paveldą ir padėti suvokti jį ne kaip naštą, o kaip iššūkį bei įkvėpimo šaltinį.
Prie šios iniciatyvos tradiciškai prisijungė ir Mažeikiai. Istorijai, kultūrai neabejingi mažeikiškiai turėjo galimybę nemokamai dalyvauti ekskursijose po rajono vietoves, vienaip ar kitaip susijusias su Lietuvos Nepriklausomybe.

Kiekvienais metais Europos kultūros paveldo dienos turi skirtingą temą. „Paveldėkime savo ateitį“ – tokia tema-šūkiu šiemet visuomenė buvo kviečiama nuodugniau pažinti savo krašto kultūros paveldą.
„Ši tema yra skirta artėjančiam Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui, kurį minėsime 2018-aisiais metais. Taigi, vietos, kurias aplankėme, buvo parinktos neatsitiktinai ir ne šiaip sau.  Prasidėjo pasiruošimas ir mes keliavome ieškodami Nepriklausomybės pėdsakų Mažeikių rajone“, – ekskursijų tikslą apibūdino Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.
Penktadienį po rajoną keliavo ir vietoves bei paminklus, susijusius su Lietuvos valstybingumu,  lankė moksleiviai – jaunieji istorikai ir jų mokytojai. Šeštadienį ir sekmadienį į ekskursijas po rajoną leidosi šeimos bei pavieniai asmenys.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto