Festivalio pradžią paskelbė bažnyčios varpų gaudesys

Autoriaus nuotr.

Penktadienį parodos atidarymu ir koncertu Mažeikių kultūros centre prasidėjo tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2018“ – apie tai paskelbė Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios varpai. Šeštadienį Renavo dvare įvyko antrasis festivalio koncertas – pilnutėlėje žiūrovų salėje skambėjo fortepijono ir saksofono muzika.

Pristatyta paroda

Prieš festivalio atidarymo koncertą Kultūros centre pristatyta grafikės Kristinos Norvilaitės-Geniušienės darbų paroda.
K. Norvilaitė-Geniušienė nuo 2005 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, knygų dailininkė, surengė per dvidešimt personalinių parodų. Menininkė dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje: Danijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Norvegijoje.
Pristatyme dalyvavo ir kalbėjo grafikės vyras – pianistas prof. Petras Geniušas, mintimis apie kūrybą pasidalijo ir parodos autorė K. Norvilaitė-Geniušienė.

Padėkojo žiūrovams ir rėmėjams

Prieš prasidedant koncertui, žiūrovus pasveikino festivalio „Mažeikiai 2018“ meno vadovas Džeraldas Bidva. Jis džiaugėsi, kad mažeikiškiai yra supratingi ir meną mylintys žmonės.

Autoriaus nuotr.

„Tik dėl jūsų mes ir stengiamės. Puiki atmosfera, atidus klausymas ir nuoširdūs aplodismentai įkvepia. Be abejo, esame dėkingi ir rėmėjams, nes be jų nebūtų įmanoma pakviesti žinomų atlikėjų bei pasaulinio lygio kolektyvų. Kažin, ar rėmėjai rastųsi, jei susidomėjimas ir mūsų renginių lankomumas būtų menkas. Todėl visus kviečiu ateiti ir patirti tikras emocijas – jokia televizija ar internetas to neperduos“, – kalbėjo D. Bidva.

Skambėjo ir lietuviška muzika

Festivalio atidarymo koncerto metu žiūrovai plojo Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui ir jaunajam dirigentui Martynui Stakioniui, sopranui iš Norvegijos Verai Talerko, fleitininkui Giedriui Gelgotui bei kontrabosų duetui – Augustinui Treznickui ir Dainiui Rudvalkiui.
Festivalį ir svečius bei jų atliekamus kūrinius pristatė koncerto vedėjos: Kultūros centro režisierė Daiva Gedvilienė bei muzikologė Laima Slepkovaitė.
Programoje skambėjo populiarių užsienio kompozitorių kūriniai, o Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paskirta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“.

Klausėsi muzikantų improvizacijos

Antrojo festivalio koncerto, kuris vyko Renavo dvare, metu žiūrovų laukė fortepijonu grojęs maestro prof. P. Geniušas ir saksofonininkas Liudas Mockūnas. Apie jų kūrybinį kelią bei į Renavą atvežtą muzikinį projektą papasakojo Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro režisierius Martynas Januška.
Duetas atliko improvizaciją – kompoziciją „Jūra miške“, parašytą M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais. Ji buvo sukurta prieš keletą metų kompozitoriaus 100-ųjų mirties metinių proga. Kompozicijos pagrindą sudaro improvizacijos M. K. Čiurlionio, Broniaus Kutavičiaus ir Felikso Bajoro kūrybos temomis.
Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto