Festivalis „Mažeikiai 2016“ artėja prie pabaigos

Gėlės festivalio „Mažeikiai 2016“ meno vadovui, orkestro „Kremerata Baltica“ solistui Džeraldui Bidvai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

X tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2016“ artėja pabaigos link – be pirmadienio vakarą vykstančio renginio, lieka du koncertai Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.
Iki šiol įvyko devyni festivalio koncertai, pristatytos dvi parodos.

Šeimyninis sekstetas

Po to, kai paskutinį kartą rašėme apie festivalį, vienas koncertas įvyko Vytauto Klovos muzikos mokykloje – čia mažeikiškiams grojo styginių kvartetas „Quattro Baltica“, solistas – lūpinės armonikėlės virtuozas, svečias iš Italijos Gianluca Littera. Šiame kvartete taip pat grojo dabartinis festivalio „Mažeikiai 2016“ meno vadovas, smuikininkas Džeraldas Bidva.
Vėliau festivalio renginiai vėl grįžo į kultūros centrą ir pakvietė mažeikiškius užsukti į koncertą su šeimomis. Koncerte, pavadintame „Sapnas muzikos karalystėje“, dalyvavo ansamblis „Regnum musicale“, kurį įkūrė smuikininkė Raimonda Daunienė, o jame groja jos dukros – Vita Marija, Joana, Kotryna Ugnė ir Elena Daunytės. Šią muzikos karalystę paįvairino mažoji šokėja Augustė Daunytė, aktorė Milda Noreikaitė, o visą sapną režisavo Marija Simona Šimulynaitė.

Įgarsino nebylų filmą

Kiek neįprastą reginį mažeikiškiams dovanojo džiazo virtuozas Viačeslavas Ganelinas ir jo draugai. Prieš jam prasidedant, kultūros centro vestibiulyje buvo pristatyta iš Platelių kilusios, dabar Vilniuje gyvenančios grafikės Neringos Žukauskaitės darbų paroda „Prakalbinta tyla“.
Iš Izraelio atvykęs džiazo muzikantas pianistas V. Ganelinas su kolegomis – perkusininku Arkadijumi Gotesmanu bei saksofonininku Liudu Mockūnu savo „gyvomis“ improvizacijomis įgarsino nebylaus kino filmo – Busterio Keatono komedijos „Generolas“ garso takelį. Prieš demonstruojant filmą, saksofonininkas L. Mockūnas nustebino mažeikiškius savo improvizacija parodydamas kiek kitokias šio muzikos instrumento galimybes.
Plojimais mažeikiškiai pasitiko ir išlydėjo jau ne pirmą kartą festivalyje koncertuojantį mušamųjų ansamblį „Giunter Percussion“ ir jo meno vadovą Pavelą Giunterį. Šis ansamblis – universalūs muzikantai, kurių nevaržo nei muzikinių stilių, nei krypčių ar mados skirtumai.

Artūro Noviko vokalinis ansamblis „Jazz Island“ nustebino mažeikiškius žmogaus balso galimybėmis. Alinos JONIKĖS nuotr.

Nenumatyti šokio spektakliai

Praėjusį šeštadienį kultūros centro didžioji salė vėl aidėjo nuo audringų aplodismentų – šį kartą jie buvo skirti vokaliniam ansambliui „Jazz Island“ ir jo vadovui Artūrui Novikui. Dešimties jaunuolių grupė ir jų vadovas demonstravo neįtikėtinas žmogaus balso galimybes: scenoje skambėjo tiek lietuviškos, tiek užsienio kompozitorių dainos ir muzikinės melodijos.
Pirmadienio vakarą mažeikiškių laukia staigmena – tik prieš savaitę festivalio programoje atsiradusi Lenkijos šokio teatro programa. Kaimynai lenkai festivalio scenoje sušoks du spektaklius –„SUMO“ bei „WO-MAN pomidoruose“.
„Šis koncertas nebuvo numatytas festivalio programoje, bet kadangi su savo įnašu prie festivalio panoro prisidėti bendrovė „ORLEN Lietuva“, tai ir atsirado ši puiki šokio šventė. Kita vertus, tai galima vertinti ir kaip kompensaciją dėl festivalio metu atšaukto klaipėdiškių spektaklio“, – kalbėjo festivalio „Mažeikiai 2016“ meno vadovas D. Bidva.

Uždaryme – septyni chorai

Paskutiniai du festivalio koncertai – šį penktadienį bei lapkričio 5 dieną numatyti Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Pirmąjį savaitgalį Mažeikiuose koncertuos Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio, bei Kauno Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, kurio vadovas Jonas Janulevičius. Šie du kolektyvai ir keturi solistai atliks Josefo Haidno mišias „Missa in tempore belli“.
Festivalio uždarymo iškilmėms numatytas mūsų kraštiečio kompozitoriaus Konrado Kavecko sakralinės muzikos koncertas „O Sacrum convivium“ bei Clinto Mansello kūrinys „Lux Aeterna“. Bažnyčios skliautus tą vakarą drebins septynių chorų dainininkų balsai bei Šiaulių kamerinio orkestro muzika.

Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto