Filmų šventės organizatoriams Mažeikiai – išskirtinis miestas

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Jau ketvirtą kartą Mažeikiuose svečiavosi kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“, kurio metu lietuvišku kinu besidomintiems mažeikiškiams nemokamai parodyti keturi įvairaus žanro filmai.

Filmai – įvairūs

Pavenčių paplūdimyje šventinę liepos 6-ąją veiksmas virė visą dieną – ten vyko sporto šventė, buvo giedamas himnas, o vakarą vainikavo per Lietuvą keliaujančio vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ filmų demonstracija.
Šiais metais į Mažeikius buvo atvežti keturi filmai – 2013 metų „Sidabrinės gervės“ laureatės Redos Bartkutės animacinis filmas „Kaltė“, kuriame pasakojama vienišos, nuo viso pasaulio atsiribojusios lapės istorija,  „Sidabrinės gervės“ statulėlės laimėtojos Gabrielės Urbonaitės filmas „Plaukikė“, taip pat dokumentinis trumpametražis filmas, šių metų laureatas – „Liza, namo!“, režisuotas Oksanos Burajos, bei režisierės Kristinos Buožytės ilgametražis vaidybinis filmas „Aurora“, kuriame atskleidžiama fatališkos meilės istorija, perteikta per psichologinį techno trilerį. Šiemet filmas „Aurora“ pelnė net septynias „Sidabrinės gervės“ statulėles.

Apdovanojo žiūrovus

Renginyje  dalyvavo ir filmo „Plaukikė“ režisierė Gabrielė Urbonaitė. Mokslus Bostone kremtanti jaunoji kūrėja pasakojo, kad filmo siužetas yra grįstas jos asmenine patirtimi, o pats filmas yra apie dviejų merginų draugystę.
Po peržiūros susirinkusieji režisierei galėjo užduoti klausimus – žiūrovus labiausiai domino techninės filmo kūrimo detalės.
Svečius džiugino ne tik nemokamas šokoladas, bet ir prizai.

Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Priklauso rekordas

Į Mažeikius taip pat atvykusi viena festivalio organizatorių, „Lietuvos kino akademijos“ direktorė Lina Buzelytė Mažeikiams bei mažeikiškiams negailėjo gerų žodžių.
Šiemet mūsų miestas buvo trečiasis „Sidabrinių gervių“ kelyje, o akademijos direktorė atskleidė, kad pirmumo teisė suteikiama tiems, kas išties laukia „Sidabrinių gervių naktų“.
„Mažeikiai yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kurie kviečia ir padeda organizuoti“, – akcentavo L. Buzelytė, pridūrusi, kad mums priklauso ir rekordas – 2010 metais į peržiūrą susirinkusi 2 tūkst. žmonių minia buvo pati didžiausia per visą festivalio istoriją.
Direktorės teigimu, mažeikiškiai buvo ir iki šiol yra patys aktyviausi lietuviško filmo gerbėjai.

Važiuoja po miestelius

Renginio organizatoriai teigia siekiantys praturtinti Lietuvos žiūrovo akiratį ir patenkinti net ir išrankaus kino mėgėjo skonį.
„Daugelis Lietuvos miestų neturi kino teatrų ir paprastai po filmų apdovanojimo gaudavome nemažai skundų, kad nors ir išrinkti geriausi filmai, o žmonės jų net nežino, todėl nusprendėme, kad reikia kažko imtis“, – apie pirminę „gervių skrydžio po Lietuvą“ idėją „Santarvei“ pasakojo Lina Buzelytė.
Renginio organizatorės teigimu, festivalio tikslas yra nedideli miestai bei miesteliai, kuriuose nėra galimybės pamatyti lietuviškų filmų.
Renginio organizatorių manymu, mums suteikiama galimybė susipažinti su geriausiu tų metų lietuvišku kinu, taip pat pabendrauti su kino kūrėjais.
Per vasarą numatyta aplankyti 25 miestus ir miestelius, taip pat ir tuos, kuriuose „Sidabrinė gervė“ dar niekada neviešėjo, bei sukviesti per 20 tūkst. lietuviško kino mėgėjų.

3 Atsakymai į “Filmų šventės organizatoriams Mažeikiai – išskirtinis miestas”

  1. Dalyvė parašė:

    Nėra kuo girtis, filmai matyti.Na, o renginio vieta…koks cirkas ar karuselės gali įsikurti miesto centre,mat pinigus užmoka, o jei nėra naudos ,tapnokit miestelėnai kuo toliau…

  2. gaila parašė:

    labai norėjosi pabūt renginyje, bet eit į pavenčius tokiu paros laiku …baugu…..mieste manau daugiau žmonės susidomėtų ,,,nekiekvienas pagyvenęs žmogelis nušliauš naktčiai į pavenčius

  3. todėl parašė:

    kad Mažeikiuose nėra kino teatro, o kituose miestuose yra. Štai ir visa paslaptis,kad žmonės per metus kartą pasižiūri filmus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto