Finansų ministras tiki, kad įvedus eurą geriausias kainų reguliuotojas bus rinka

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Anot finansų ministro Rimanto Šadžiaus, įvedus eurą, kainų specialiai niekas nesiruošia reguliuoti, kadangi tai padarys laisva rinka.

Kainų nestabdys

„Kainų niekas nesiruošia vienaip ar kitaip reguliuoti ar stabdyti, nes pats didžiausias kainų kontrolierius ir pats galbūt griežčiausias, labai negailestingas nesąžiningų verslininkų baudėjas yra mes, vartotojai. Mes pasirinksime, kurioje vietoje pirkti, kurioje – ne“, – ketvirtadienį „Žinių radijuje“ kalbėjo finansų ministras.
Paklaustas apie tam tikras monopolines sritis, kur laisva rinka neveikia visaverčiai, R. Šadžius užtikrino, jog čia Vyriausybė padarys viską, kad kainos būtų perskaičiuotos sąžiningai ir dėl euro įvedimo neaugtų.

Pratins prie naujos valiutos

Anot ministro, pirmiausiai verslininkų sąžiningumas turi būti, kai bus skelbiamos kainos dviem valiutomis. Ši prievolė būtina nuo rugpjūčio 22 dienos.
„Tam tikrose srityse, sakykime, natūraliai monopolinė rinka yra komunalinių paslaugų srityje. Čia aš garantuoju, kad valstybė, Vyriausybė padarys viską, kad kainos būtų perskaičiuotos sąžiningai ir jos dėl euro įvedimo neaugtų, na, o maisto produktai ar paslaugos – ten konkurencija, sutikite, pakankamai rimta ir todėl iš tikrųjų, mano nuomone, išloš tas verslininkas, kuris sumanys, kad būtent kainos pamažinimas, bent jau pirmajame etape, bus tas faktorius, kuris padės ne tik buvusius klientus išlaikyti, bet galbūt dar vieną kitą prisivilioti iš savo kolegos, kuris norėjo įvedant eurą uždirbti“, – sakė R. Šadžius.
Eurai litus Lietuvoje pakeis 2015-ųjų sausio 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto