Fotomenininkės parodos pristatyme – bendraminčių būrys

Gitana Jazdauskienė įsitikinusi: fotografas kartais pastebi tai, ko nepamato kiti. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių turizmo ir informacijos centre eksponuojama fotomenininkės Gitanos Jazdauskienės paroda „Nikaragva“. Nuotraukose įamžintos kelionės po šią Centrinės Amerikos šalį akimirkos.
Į praėjusią savaitę vykusį parodos pristatymą susirinko menininkės bendraminčiai.

Papildė poezija ir dainomis

Į parodos pristatymą susibūrė menų studijos „Erdvė“ narės, G. Jazdauskienės mama Filomena Kesminienė, dalyvavo Turizmo ir informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė.
G. Jazdauskienė pasakojo apie savo potyrius Nikaragvoje, „Erdvės“ narės skaitė savo poetinę kūrybą, klubo narė Jovita ir menininkės mama F. Kesminienė vakarą paįvairino dainomis.
Tarp bendraminčių kilo diskusija: iš kur kyla noras kurti? Susirinkę kūrybingi žmonės pastebėjo, kad tai dažnai yra perduodama iš kartos į kartą – beveik kiekvienas turėjo kuriančių tėvų, senelių ir pan.

Tai, ko kiti kartais neįžvelgia

Parodoje, kurią galima apžiūrėti visą vasarą, užfiksuoti kelionės po Nikaragvą įsimintiniausi momentai.
„Nikaragva – nuostabi tropinė šalis. Juokingiausias įsiminęs momentas – kai pamačiau prie Nikaragvos ežero virve pririštą kiaulę. Pas mus taip niekas nedaro. Patiko ir pasivažinėjimas po miestą karieta, dar niekada nėra tekę būti taip arti kunkuliuojančio ugnikalnio. Nors ir neilgai ten svečiavomės, šalis tikrai nuostabi“, – kelionės įspūdžiais dalijosi menininkė.
Egzotinės kelionės – dažna G. Jazdauskienės parodų tema. Kalbėdama apie ankstesnę ekspoziciją (iš kelionės po Kostą Riką) mažeikiškė „Santarvei“ yra įvardijusi tokių parodų tikslą: „Norisi pasidalyti tuo, ką pamatai, pastebi. Kartais to, ką pastebi tu, nemato net kartu keliaujantys žmonės.“

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto