Futbolo klubas „Banga“ tapo Gargždų vizitine kortele

Gargždų futbolo klubui „Banga“ šių metų Lietuvos futbolo I lygos pirmenybės buvo itin sėkmingos – komanda jose iškovojo bronzos medalius. Bronzinė „Bangos“ pergalė sukėlė euforiją visame mieste ir dar labiau išgarsino Gargždus visoje šalyje. Jau niekas neabejoja, kad gilias tradicijas Gargžduose turintis futbolas nemaža dalimi prisideda prie miesto veido formavimo, o futbolo komanda „Banga“ yra tapusi puikia šio miesto vizitine kortele.


Kasmet – vis geresni rezultatai
Viešąją įstaigą „Gargždų futbolas“ 2006 metų pradžioje suvieniję savo jėgas įkūrė Gargždų futbolo mėgėjai ir specialistai. Šiuo metu įstaigai iš viso priklauso 23 dalininkai. Didžiausias jų, turintis 34 klubo dalis, yra Klaipėdos rajono savivaldybė. Įsikūrimo pradžioje pagrindiniu įstaigos tikslu buvęs siekis atgaivinti futbolo žaidimo tradicijas Gargžduose pamažu tapo realybe – futbolas čia išties atgimė. Kiekvieną sezoną vis geresnius rezultatus rodanti Gargždų futbolo komanda „Banga“ į stadioną pritraukia rekordinį visoje šalyje sirgalių skaičių. Gerėja ir komandos žaidimo rezultatai. 2006 m. po dviejų sezonų pertraukos vėl pradėjusi rungtyniauti Lietuvos Futbolo federacijos I lygos pirmenybėse „Banga“ užėmė dvyliktą vietą. Pernai komanda turnyrinėje lentelėje užėmė šeštąją vietą, o šiemet iškovojo bronzos medalius. VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas įsitikinęs, kad kasmet „Bangos“ užimama aukštesnė vieta rodo, kad klubas dirba sistemingai ir kryptingai. Sklandžiai vyksta ir vaikų ugdymas. Klube treniruojasi apie 260 vaikų iš viso Klaipėdos rajono. Su jais dirba 8 treneriai. Klubui kasmet tampant vis labiau profesionaliam, pamažu pradedama galvoti ir apie „Bangos“ žaidimą Lietuvos aukščiausioje futbolo lygoje.
„Bangai“ sekasi ir su treneriais. Praėjusių metų sezoną ir pirmoje šio sezono pusėje jai vadovavo futbolo specialistas iš Italijos Fabio Lopezas. Šio sezono viduryje F. Lopezą pakeitė futbolo legenda tituluojamas treneris Valdas Ivanauskas.

Daug dėmesio – infrastruktūrai tobulinti
VšĮ „Gargždų futbolas“ rūpi ne tik pagrindinės klubo komandos „Bangos“ žaidimo rezultatai, bet ir kiti iškelti klubo tikslai, tarp kurių vienas svarbiausių – infrastruktūros gerinimas. Klubas yra numatęs trejų metų infrastruktūros tobulinimo planą. Tuoj bus pradėta tribūnų centriniame Gargždų miesto stadione rekonstrukcija. Kitais metais planuojama patiesti dirbtinę dangą centrinėje stadiono aikštėje ir įrengti dirbtinės dangos treniruočių aikštę viename iš Gargždų vidurinių mokyklų stadionų.
Dirbtinės dangos patiesimo projekto įgyvendinimas iš viso kainuos apie du milijonus litų. Pusę šių lėšų ketina skirti Lietuvos futbolo federacija ir privatūs rėmėjai, kitą pusę – Klaipėdos rajono savivaldybė. VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius Rimantas Mikalauskas svarstė, kad analogų, kai tokie didžiuliai projektai būtų įgyvendinami ne tik savivaldybės, bet ir privačiomis bendruomenės lėšomis, Lietuvoje nėra daug. „Labai džiaugiamės, kad į visai nepelningą sportinę veiklą privačių lėšų pavyko pritraukti ne tik klubui išlaikyti, bet ir infrastruktūrai, kuri lieka miestui, kurti“, – sakė jis.

Į futbolą – lyg į atlaidus
Daugeliui susižavėjimą kelia unikalus atvejis, kai futbolo komanda yra tapusi neatsiejama visos miesto bendruomenės dalimi. Futbolas Gargžduose yra tas fenomenas, kuris vienija ir jauną, ir seną, „Bangos“ komanda yra tapusi miesto gyventojų pasididžiavimo ženklu. Entuziastingi Gargždų sirgaliai neturi analogų visoje Lietuvoje, o kiekvienos varžybos miestui yra šventė. „Pagal mieste gyvenančių ir stadione besilankančių žmonių proporciją mūsų klubas yra aiškus lyderis visoje šalyje. Pagal statistiką užaugome nuo 200 iki beveik 1000 žiūrovų per varžybas. Sezonas tęsiasi 9 mėnesius per metus, tai reiškia, kad beveik visus metus Gargžduose vyksta periodiška futbolo šventė“, – džiaugėsi klubo atstovas spaudai Remigijus Riekašius ir pridūrė, kad faktas, jog į kiekvienas varžybas susirenka apie 1000 rajono gyventojų, rodo, kad žmonėms futbolas rūpi, kad jis jiems yra laisvalaikis, pramoga, aistra.
Jam pritarė ir vienas aktyviausių „Bangos“ sirgalių, prisistatantis slapyvardžiu „Canada“. „Gargžduose atgimęs futbolas žmonėms teikia tiek džiaugsmo! Kažkas gerai sakė, kad visi Gargždai į futbolą eina lyg į atlaidus“, – entuziastingai kalbėjo jis ir džiaugėsi, kad „Bangos“ sirgalių gretos nuolat auga.
Milda JUDELYTĖ
Aidano VALAIČIO nuotr.: Futbolo klubas „Banga“ sezoną baigė draugiškomis varžybomis su sirgaliais, kurios įprasmino sportininkų ir jų gerbėjų draugystę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto