Gabijos gimnazijoje – svečiai iš keturių šalių

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=942 template=caption]
Mažeikių Gabijos gimnazija šią savaitę sulaukė svečių – moksleivių ir pedagogų iš Estijos, Italijos, Lenkijos, Portugalijos. Jie čia atvyko kaip partneriai, dalyvaudami tarptautiniame strateginės partnerystės projekte „F.I.L.M.“, kuris finansuojamas programos „Erasmus +“.

Dalyvauja antrus metus

Šiame projekte Gabijos gimnazijos bendruomenė drauge su dar keturių šalių mokyklomis dalyvauja jau antrus metus.
Gimnazijos mokiniai ir mokytojai iki šiol jau lankėsi Italijoje, Lenkijoje, Portugalijoje. Dabar svečius priėmė savo mokykloje, o ateityje dar pabuvos Estijoje. Paskui vienoje iš šių šalių vyks  baigiamasis projekto renginys.
Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Sonatos Šakienės, projekto „F.I.L.M.“ pavadinimas lietuviškai reiškia: fantazija, iliuzija, mokymasis, kūrimas.
„Strateginės partnerystės projektai – tai daugiašaliai projektai, skatinantys aktyvų švietimo ir mokslo institucijų bendradarbiavimą įvairiuose sektoriuose“, – paaiškino direktoriaus pavaduotoja.

Kreipėsi keturiomis kalbomis

Pirmadienio rytą Gabijos gimnazijoje vyko delegacijų sutikimas.
Gražiausius lietuvių liaudies šokius bei dainas svečiams dedikavo gimnazistai – šokėjai ir dainininkai.
Mokyklos direktorius Eduardas Vaičiulis su atvykusiaisiais pasisveikino ir būti draugais pakvietė keturiomis kalbomis – estiškai, itališkai, lenkiškai bei portugališkai.
„Sveiki visi atvykę į mūsų miestą, Mažeikius, į mūsų mokyklą. Žinau ir manau, kad viešėdami Lietuvoje patirsite daugybę nuotykių. Linkiu, kad viešnagė jums būtų nepamirštama ir šauni. Kuo geriausių emocijų, naujų draugų ir puikių kelionių“, – kalbėjo mokyklos vadovas.

Susitelkę kūrybai

Šią savaitę Mažeikiuose praleisiančių svečių delegacijas sudaro 11–15 metų moksleiviai, juos lydi po du pedagogus. Iš viso gabijiečiams teko priimti daugiau nei dvidešimt svečių.
Ir svečiai, ir šeimininkai projekto metu turi dalyvauti įvairiose veiklose, atlikti užduotis, susijusias su kūryba. Tad kai kurie moksleiviai, padedami mokytojų, iki šiol kūrė logotipus, filmukus.
„Tos veiklos aptariamos, suplanuojamos susitikimų metu. Ir vieni pas kitus mokiniai atvyksta pasiruošę, padarę tai, kas buvo numatyta. Ketvirtadienį pas mus mokykloje vyks moksleivių nuveiktų darbų pristatymas, aptarimas“, – sakė S. Šakienė.

Lavėja įvairūs gebėjimai

Pasak pašnekovės, projekto „F.I.L.M.“ dalyviai ugdo ir tobulina ne vieną kompetenciją. Kadangi projekto metu yra kuriami filmai, jo dalyviams labai reikalingas kūrybiškumas, vaizduotė.
„Be to, lavinamos bendrosios kompetencijos – bendravimas, bendradarbiavimas, naudojimasis informacinėmis technologijomis. Tobulinami užsienio kalbų įgūdžiai. Norint sukurti filmą, reikia pasidomėti savo mokyklos, miesto, šalies istorija“, – pasakojo direktoriaus pavaduotoja.
Naudinga patirtimi S. Šakienė pavadino galimybę moksleiviams, kai jie lankosi užsienyje, savaitę pagyventi šeimose. Tokiu būdu moksleiviai šalis pažįsta, apie jų istoriją, kultūrą daugiau sužino ne kaip turistai ar stebėtojai, bet kaip šeimų nariai.
Iš keturių užsienio šalių atvykę svečiai šią savaitę gyvens mažeikiškių šeimose. Jiems sudaryta turininga programa – delegacijos aplankys gražiausias Lietuvos vietoves.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto