Gaidžių augintojai prognozuoja derlingus ir spalvingus metus

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Naminius paukščius auginantys kaimiečiai spėja, kad darbštus gaidys nepagailės gero derliaus ir kitų gėrybių, nes ir mitologinis aitvaras kartais vaizduojamas kaip gaidys.
Tačiau neatmetama ir tai, kad metus „nuspalvinti“ gali ir negerovės, sukrėtimai. Ugninis gaidys galįs uždegti, sukelti ir didelį pragarą…

Laižuviškės: 77 metų Aldona Norvaišaitė ir 83 metų Bronelė Černiauskienė – neįsivaizduoja savo sodybų be paukščių klegesio ir kad gyvenant kaime reiktų pirkti kiaušinių. A. Norvaišaitė dar ir pulką žąsų laiko.
„Turiu trylika vištų ir vieną gaidį, esu auginusi ir du, bet jie tarp savęs labai pešasi. Vištos be gaidžio išgyventų, bet ir joms reikia meilės“, – šypsojosi savo gražuolį rodydama B. Černiauskienė.
Senolės teigimu, gaidys yra didingas paukštis, jis – sodybos puošmena. Todėl iš būrio jauniklių stengiasi išrinkti patį gražiausią.
Panašiai kalbėjo ir A. Norvaišaitė. Vienkiemyje gyvenanti moteris pasidžiaugė galinti neriboti paukščių pulko – vietos užtenka ir vištoms, ir žąsims. Nuo mažens jie pripranta vieni prie kitų ir   sugyvena taikiai.
„Turiu du gaidžius. Mažasis su višta dešimt viščiukų išvedžiojo. Ir rudenį kartu vaikščiojo. Didysis – su didžiosiomis vištomis draugavo“, – praėjusią vasarą prisiminė senolė.
A. Norvaišaitė prisipažino, kad nesinori atsisveikinti su sodybą puošusiais gaidžiais, tačiau pats gyvenimas padiktuoja atranką – pasenusiam paukščiui pentinai išauga, braižo vištų kojas. Tačiau išgirdusi, kad 2017-ieji yra Gaidžio metai, juokdamasi svarstė – gal ir reikėtų šiemet juos saugoti nuo puodo…

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Gaidžių augintojai prognozuoja derlingus ir spalvingus metus”

  1. stefa parašė:

    Turiu drauga, kalejimo priziuretoja. Nieko panasaus jis neprognozuoja..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto