Gaisrų pagausėjo, gelbėjimo darbų sumažėjo

Sudėtingiausias gesinti buvo Gamyklos gatvės pastato ketvirtame aukšte, sandėliavimo patalpose, kilęs gaisras. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tai liudija 2021 metų incidentų ir mažeikiškių ugniagesių gelbėtojų atliktų darbų statistika.

Praėjusiais metais Mažeikių rajone kilo 161 gaisras (2020 m. – 148), kurių metu degė pusšimtis gyvenamosios paskirties namų, 17 ūkio paskirties pastatų ir 4 gamybos įmonės. Ugnis kėsinosi į 21 transporto priemonę, 40 gaisrų kilo atvirose teritorijose.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Audrius Tupikas teigė, kad praėjusiais metais kilusių gaisrų skaičiaus pokytis, lyginant su 2020 m., nedidelis.
„Svarbu tai, kad jau antrus metus iš eilės mūsų rajone išvengiama aukų. Manau, daug prie to prisidėjo ir aktyvus prevencinis darbas – pernai aplankėme 1260 gyventojų būstų, kai kur įrengėme dūmų detektorius, kai kuriuos gyventojus įspėjome dėl pastebėtų priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų. Jie susitvarkė, tai leido išvengti itin skaudžių nelaimių“, – kalbėjo PGT vadovas.
Daugiausia nuostolių sukėlė gegužę kilęs gaisras Gamyklos gatvėje. Jis buvo ir sudėtingiausias gesinti, nes ketvirtajame aukšte degė daugiau kaip tūkstančio kvadratinių metrų sandėliavimo patalpos, jose buvo gausu daiktų ir medžiagų.
Vasarą rajono gyventojai taip pat gerokai nukentėjo nuo ugnies, kai gyvenamieji namai degė Kapėnuose, Šerkšnėnuose, Vytauto gatvėje, sodų bendrijoje „Papartis“.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto