Galvos skausmas – apleisti pastatai

Židikiškiai nepatenkinti, kad buvę šeimininkai nugriovė seną pastatą, susirinko tai, kas jiems reikalinga, o viso kito iki šiol nesutvarkė. Skaitytojo atsiųsta nuotrauka

Pavasarį įprasta švarinti aplinką, tvarkytis, tačiau tai svarbu ne visiems. Šią problemą iškėlė į redakciją kreipęsi židikiškiai, pasipiktinę, kad buvusį mokyklos pastatą įsigiję savininkai susirinko tik raudonas plytas, o visa kita paliko jiems…
Tokių panašių atvejų, kai likimo valiai paliekami apleisti, apgriuvę pastatai, yra ne vienas. Jų savininkų negąsdina nei baudos, nei įspėjimai.
Kol kas tik popieriuje numatytos ir griežtesnės sankcijos savininkams už tai, kad apleistų pastatų neslepia po tentais. Jų dengti neskuba ir Savivaldybė, nes… tam nėra numatyta lėšų.

Židikiškiai pasakojo, kad jau beveik dvejus metus kasdien mato griuvėsius, kurie liko po seno, apleisto pastato nugriovimo, kuriame kažkada veikė valsčius, o vėliau ne vieną dešimtmetį buvo įsikūręs mokyklos bendrabutis.

Atrodytų, gal ir gerai, kad nebeliko apleisto, vaizdą darkiusio statinio, bet gyventojai piktinasi šeimininkų palikta netvarka. Akivaizdu, kad buvo surinkta ir išvežta tik tai, kas savininkams reikalinga – raudonos plytos, o visa kita palikta likimo valiai. Kadangi tai privati valda, vietiniai gyventojai nesiryžta imtis iniciatyvos tvarkyti šiukšlyną, kad nesusilauktų šeimininkų nemalonės.
Židikų seniūno pavaduotojas Arvydas Brazdauskis „Santarvei“ sakė, kad problema dėl paliktos netvarkos nugriovus pastatą seniūnijai yra žinoma, apie tai yra informuotas Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.

„Daugiau nelabai ką galime ir padaryti. Informavome atsakingas institucijas. Net kas yra savininkai, mes tiksliai nežinome. Lyg ir kažkas iš Klaipėdos rajono“, – kalbėjo pavaduotojas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Galvos skausmas – apleisti pastatai”

 1. Neprižiūrimo turto bei žemės mokestis turėtų būti parašė:

  Šviesmečiais didesnis nei nustatyti tarifai.Taip ir objektų vertės įgytų realią kainą,ir verslinykų sumažėtų

 2. Ona parašė:

  Židikai mato dviejus metus griuvėsius o Mažeikiu centre jau dvidešimt metų niekas nemato

 3. Savas parašė:

  Ką čia Židikai. Mažeikių centre dar baisenis apleistas pastatas. Tam sąvininkui reikėtų tokią baudą, na pvz. Po 1000 eur. Į dieną. Gal tada susimastys kad reikia tvarkytis. Gėda mūsų savivaldybei turėtų būti, kad nesprendžia tos problemos.

  1. Anonimas parašė:

   Tikriausiai tuos 100 eurų į dieną gauna tie, nuo kurių ir priklauso šio šašo miesto centre likimas.

  2. Anonimas parašė:

   Per 30 metų daug kartų keitėsi miesto valdžia ir nė viena niekaip nesugebėjo ir nesugeba išspręsti klausimo su tuo vaiduokliu miesto centre. O kur dar Mažeikių gėda buvęs statybos trestas, apaugę krūmais autobusų parko garažai, ETG likučiai… Niekam tai nerūpi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto