Galvosūkis – išeitinė kompensacija?

Naujoji taryba turėtų nuspręsti, kokio dydžio išeitines kompensacijas mokėti iš darbo išeinantiems švietimo įstaigų vadovams.  Nuotr. iš redakcijos archyvo

Naujos kadencijos politikai turės dar kartą svarstyti Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorės Astos Samoškienės prašymą atleisti ją iš darbo šalių susitarimu. Šios tarybos nariams nepavyko sutarti dėl švietimo įstaigos direktorei skiriamos išeitinės kompensacijos dydžio.
Kai kurie politikai įsitikinę, kad reikalinga atskira tvarka su specialiais kriterijais, kurie padėtų įvertinti pareigas paliekančio ugdymo įstaigos vadovo darbą. Tuomet, pasak jų, neliktų nereikalingų svarstymų ir ginčų.

Praėjusį mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys gavo Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorės Astos Samoškienės prašymą nuo liepos 1-osios atleisti ją iš darbo šalių susitarimu, išmokant šešių mėnesių vidutinio atlyginimo išeitinę kompensaciją, o taip pat kompensaciją už nepanaudotas atostogas.
A. Tenys „Santarvei“ sakė, kad jis negali vienas spręsti dėl ugdymo įstaigos vadovės atleidimo, galutinį sprendimą priima Mažeikių rajono savivaldybės taryba. Atleidimo ir išeitinės kompensacijos klausimas buvo svarstomas tarybos Švietimo, kultūros ir sporto bei Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetuose.
Švietimo, kultūros ir sporto komitetas be didelių svarstymų pritarė A. Samoškienės atleidimui su šešių mėnesių vidutinio atlyginimo išeitine kompensacija. Tačiau Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto nariai tam paprieštaravo. Vienas pagrindinių argumentų buvo tai, kad A. Samoškienė iš darbo išeina savo noru dar nepasibaigus terminuotai jos darbo sutarčiai. Lopšeliui-darželiui ji dar gali vadovauti daugiau nei pusantrų metų – kol baigsis įstatymų numatyta vadovo kadencija.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Galvosūkis – išeitinė kompensacija?”

 1. Darbo kodeksas... parašė:

  Nežinojau, kad iš valstybės tarnautojo posto išeinant savo noru iš vis kompensacija priklauso… Tai apsispręskit „savo noru“, ar „šalių susitarimu“…Kažkaip kai kurie nori būti gudresni už gudrius…DK naujas, ten nėra jokių 6-ių išmokų..

 2. nuomonė parašė:

  negaila tos išeitinės,bet kad ten stebuklai ,tikrai ne, ten taip pat,, kaip danguje taip ir ant žemės“..Bendruomenė dirba savo darbą,o lėšos yra svarbiausia.Pažiūrėkit kiek buvo skiriama lėšų iš savivaldybės Bitutės projektams įgyvendinti, kokius pinigus skyrė Lietuvos geležinkeliai ir kt. Jeigu duoda pinigų visos įstaigos geba tvarkytis..Vadovė vos tik atėjusi į šią įstaigą, tą patį mėn išvertė duris ir sienas pertvarkė, tai matomai tos lėšos jau buvo numatytos …O jei priklausai kuriai partijai tai ir prabalsuojančių atsiranda daugiau…Taip kad stebuklų kaip ir nėra,nereikia ir pavydėti jei turi kas remia ir naudojasi.

 3. Vaida parašė:

  Pries 3 m isejau is darbo irgi saliu susitarimu tai kompensacija tik uz 2men. Kodel jau pedagogams tokios privilegijos.As medike.

 4. Privatus parašė:

  Mažeikiai tik liežuviais moka plakti, o direktorė kaip žmogus kompetetinga ir supratinga viskas darželio labui buvo daryta. Kuris darželis Mažeikiuose tiek daug visko turi direktoriaus dėka? Tai nerašykit nesąmonių ir ne komentuokite tai ko patys nežinot… Gaila kad išeina…. Duok dieve kad šis darželis gautų gera direktorių kaip kad buvo A. Samoškienė.

 5. kolegė parašė:

  Mielieji, šiam žmogui; kompetetingam, inovatyviam ir veikliam pedagogui, už ilgametį darbą, tikrai reikia turėti žmoniškumo ir skirti išeitinę. Ar per daugelį metų pedagogai, vadovai nėra nusipelnę ???????? Nepavydėkit. gaila šios darbščios ir puikios vadovės.

 6. Man nesuprantama parašė:

  Kaip atėjo taip ir išeis – per stebuklą. Įdomu kaip apskritai muzikos mokytoja įkrito į tokį postą. Baigiasi kadencija tai matyt išsigando, kad nauja sistema bus jai negailestinga. Tai apie kokią kompensaciją kalbame galimai nekompetetingai direktorei? Bitutės įvaizdį kūrė ir kurs be galo kūrybingi ilgaamžiai pedagogai… direktorė tik raito parašus.

 7. Vaje parašė:

  Tai vagių taktika

 8. asd parašė:

  Kažkodėl yra lygūs ir lygesni. Jeigu išeini iš privataus verslo įmonės savo noru, tai negauni nieko. O čia dar ir solidžios kompensacijos reikalauja.

 9. Skaitytoja parašė:

  Padai svyla… Ir dar nori išeiti su kompensacija…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto