Gamtos mokslų konkurse laukiami ir mažeikiškiai

Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bei gamtos mokslų mokytojų asociacija devintų-vienuoliktų klasių mokinių komandas kviečia dalyvauti kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“.


Mažeikiškiai kol kas neįsijungia


Šiuo konkursu jau antrus metus siekiama tiriant, eksperimentuojant, išnaudojant modernias priemones, kurias mokyklos gavo iš ES struktūrinių fondų projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“, skatinti gamtos mokslų mokytis įdomiai ir kūrybiškai. 
Mokinių neformaliojo švietimo centro komunikacijos skyriaus vedėjas Janas Karolis teigė, kad mažeikiškiai į šį konkursą vis dar neįsijungia, tad kviečia jame dalyvauti šiemet: gamtos mokslų tiriamuosius darbus konkursui galima pateikti iki gegužės 13 dienos.
Konkursinį darbą, kuris gali būti atliekamas per gamtos mokslų pamokas, turi parengti ne daugiau kaip 5 mokinių komanda, vadovaujama gamtos mokslų mokytojo ar mokytojų. Nors tiriamojo darbo temą pasirenka patys konkurso dalyviai, darbas turi atitikti bendrųjų programų – biologijos, chemijos, fizikos pasirinktos veiklos sritį, jos dalį ar tematiką. Galima daryti jungtinį kelių dalykų: fizikos, chemijos, biologijos tyrimą.


Prizininkai apdovanojami

Konkurso dalyviai ypač skatinami plačiau pasinaudoti priemonėmis, pernai gautomis iš ES struktūrinių fondų projekto „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra“: moderniais mikroskopais, biologijos preparatais, chemijos regentais, mini laboratorijomis, kompiuterine įranga ir kt.
Eksperimento eigą ar jos fragmentus reikia nufilmuoti. Vertinant darbus atsižvelgiama į jų moksliškumą, kūrybiškumą, pateikimo ir pristatymo kokybę, t. y. vaizdo medžiagos kokybę, esminių tyrimo akcentų iliustravimą, teksto aiškumą, informatyvumą ir kt.
Konkurso prizininkai bus apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, organizatorių ir rėmėjų prizais. Baigiamąjį konkurso renginį numatoma organizuoti 2013 metų birželio viduryje.


Konkursas rekomendacinio pobūdžio

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus teigė, kad šis, kaip ir daugelis kitų konkursų, yra rekomendacinio pobūdžio, tad dalyvauti jame ar ne – savarankiškai sprendžia pačios mokyklos.
„Jeigu mes dalyvautume visuose konkursuose, kur tik siūloma, mokyklose nebebūtų normalaus darbo ir niekur nebespėtume“, – tikino vedėjas.
Konkursas pirmą kartą surengtas pernai, buvo pateikta daugiau nei 40 tiriamųjų darbų. Jo nugalėtojams – 6 komandoms – vasarą buvo surengta kelionė į Koperniko gamtos mokslų muziejų, esantį Lenkijoje.


Darbai pateikiami įvairiai

Darbai konkursui turi būti pateikti iki gegužės 13 dienos 17.00 val. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapyje (www.lmnsc.lt/konkursai/musu eksperimentas) reikia užpildyti registracijos formą, aprašą ir filmuotą medžiagą elektroninėse laikmenose atsiųsti adresu: Gamtos mokslų konkursui „Mūsų eksperimentas“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius, Džiaugsmo g. 44, Vilnius LT-11302, arba el. paštu almantas.kulbis@lmnsc.lt (filmuotą medžiagą siųsti elektroninėje laikmenoje arba nurodyti filmuotos medžiagos prieigą interneto svetainėje www.youtube.com, pateikimo būdą mokiniai gali pasirinkti). 
Konkurso „Mūsų eksperimentas“ sąlygos skelbiamos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapyje: www.lmnsc.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto